בחירות. מוצאים אותן בכל מקום: בחיים, בפוליטיקה, בזוגיות, בעבודה, ותמיד בחירה אחת באה על חשבון השניה. כשמדובר במוסיקה, הבחירה היא חופשית נטו, שאלו את חברי להקת “הבחירה” או כפי שבאנגלית הם נקראים – The Choice (תכלס? מזל שזה נשמע יותר טוב באנגלית), להקת רוק ישראלית תוססת ואנרגטית שבשנה האחרונה הפכה שם דבר בסצינת המוסיקה המקומית ובכלל.

חברי הלהקה: אלון שרעל השירה, גילי “קולי” פלוטניק (האריה) על התופים, אייל שרף- גיטרה בס, אמיר מנבר- גיטרה חשמלית וארז פליינר- קלידים.

בימים אלה יצא לאוויר הסינגל השני מאלבום הבכורה של הלהקה- “אבוד לי” שכתב טלי כץ והלחין אלון שר, הזדמנות די מעולה לתפוס את אלון לשיחה צפופה על ההרכב ולהכיר את האג’נדה הרוקנרולית שלו קצת יותר מקרוב. הרבה מקרוב.

אלון, איך נוצרה הלהקה?


“אני וקולי חברי ילדות מכתה א’.  היינו בקשר עד גיל 15 ומשם התפצלו דרכנו.לפני כשנתיים ממש במקרה חבר משותף פגש את קולי, שבדיוק סיים תקופה של כ10 שנים במחיצת הצוות של אייל גולן  וסיפר לו שאני(אלון) מחפש ליצור להקה ויש חומרים לפני סיום ושאני אשמח אם הוא יתן חוות דעת והאם זה משהו שיכול לעניין אותו.מייד כששמע את החומרים הרים לי טלפון ומשם הכל היסטוריה. תוך כדי עבודה נוספו ללהקה בסיסט וגיטריסט ואז קרה הקסם, אז כמו כל הרכב חדש
התחלנו להופיע כמעט בכל מקום אפשרי אם זה להופיע מול קהל של 10 אנשים , עד לפסטיבלים גדולים.”

מהיכן השם?

“בהתחלה השם שעלה היה “Second choice”. אחרי היווצעות עם עוד חברים הגענו למסקנה שהשם חייב להיות מנצח,לכן החלטנו על “The Choice” כך שזה חייב להיות חד משמעי וברור.

האם נבחרתם  לרוקנרול או שבחרנו אותו?:

“כן אנחנו בחרנו ברוקנרול,אני וקולי חונכנו וגדלנו על המוסיקה הזו. מאמין ומרגיש שלא מעט אנשים צמאים למוסיקת רוקנרול שהתפוגגה עם השנים ונדחקה לשוליים  וזה בא ליידי ביטוי בהופעות שלנו. כולנו (חברי הלהקה) למרות פער הגילאים הקטן שקיים ,סביב הרוקנרול ממש מגיל צעיר.. אנחנו מאמינים בעבודת שטח טובה בשילוב השמעות ברדיו,קליפים ברשת, תפעול המדיה קהל נאמן שמצטבר עם הזמן. חייבים לעבור דרך,אין דרכי קיצור.”

מתי האלבום?:

“מקווים מאוד שלקראת הקיץ אוג’-ספט’.. הכל כבר הוקלט,כרגע עושים שינויים קוסמטים אחרונים.
האלבום הוא שילוב של 12 שירים בעברית ואנגלית רוק פופ אלטרנטיבי לחנים פשוטים וקליטים עם המון אופי.
עם קצת נגיעות אלקטרוני,המון מוסיקה חיה. דיסטורשנים מלטפים(גדי בן אלישע),בס מחבקת,(ערן זילברברג),תופים שמזכירים חו”ל(גיל קולי פלוטניק) ושירה מנצחת!.(אלון שר).”

היכן ניתן לראותכם בימים אלה?

“מי שעוקב וחבר בדף אומן שלנו יכול להתעדכן בהופעות הקרובות שלנו/ שירים חדשים/ סרטונים/ וכל מה שחדש אצלנו אנחנו משתפים. קהל היעד שלנו הוא רחב למדייאפשר להגיד מנוער ומעלה.. די ברורה לנו מה השליחות שלנו כאן בעולם: לשמור על מוסיקה טובה, חינוכית ולגדל דור שלם על שירים שיישארו לנצח.”

 

.

 

26 הערות

להשאיר תגובה