“שחורה” הוא שם אלבום הבכורה של היוצרת והזמרת חן לב ארי, מהבטחות האינדי המקומיות, המציגה טקסטים עמוקים עם מלודיות עשירות וקלות לעיכול תוך מיזוג מדוקדק בין שלל סגנונות מוזיקליים שונים ומגבשת רוק נשי בועט ועוצמתי.

בימים אלה יצא לתחנות הרדיו הסינגל החדש והבלוזי מהאלבום – “כפר”, בהפקתו של עומר הרשמן שיחד עם הילה רוח עבד עם לב ארי על פיתוח ישות מוזיקלית עצמאית ומסקרנת.

חן, מתי היה המפגש הראשון שלך עם מוזיקה?

“אני חושבת שזה קרה מתישהו סביב גיל 8. גידלתי אז תוכית, מסכנה כזאת, גזוזת כנפיים שלא יכולה לעוף,קיבלתי אותה ככה במתנה והחלטתי שאם היא לא יכולה לעוף אני אגדל אותה מחוץ לכלוב וככה היא הייתה מסתובבת איתי על הכתף לכל מקום ומאד נקשרתי אליה. יום אחד אולי בגלל החיים האינטנסיביים של העיר היא נהייתה חולה מאד ומתה, וזה שבר לי את הלב לרסיסים, ומרב מצוקה כתבתי לה שיר,זה היה השיר הראשון שכתבתי והלחנתי בראש, כי לא ידעתי לנגן על שום דבר ושם התחיל הרומן שלי עם כתיבת שירים ומוזיקה”.

מה הקשיים העיקריים הנקרים בדרכם של יוצרים עצמאיים כמוך?

“הקושי העיקרי הוא הדרך להגיע להכרה ולקהל הרחב, שזה תלוי בהמון גורמים שהם לא המוזיקה בכלל, כמו קשרים והשמעות בתחנות הגדולות, וזאת גם השקעה כלכלית מאד גדולה בתחילת הדרך שהיא לאורך זמן וזה קצת כמו עסק בשנה הראשונה, אין לזה כיסוי וצריך לשרוד את זה איכשהו”.

ספרי על האלבום החדש!

“האלבום החדש הוא הגשמה עצמית והוא דבר שאני מאד גאה בו. הוא הופק בידיים המאד מוכשרות של עומר הרשמן (אטליז,אפרת בן צור, קרני פוסטל) ויש בו עשרה שירים שנבחרו בקפידה, כמעט אובססיה בלהוציא את הדבר המדויק האמיתי והיפה ביותר. זה תהליך שעשיתי במשך כמעט שלוש שנים עם הילה רוח.שעזרה לי למיין ולהחליט ולכתוב. ובכגלל שגם אני עברתי המון בזמן הזה אז יצא אלבום עם חומרים קוטביים, רוק מול רוך, השלמה מול כעס. מן סיכום מסע של שלוש שנים בפועל ועוד שלושים ומשהו על הנייר”.

מאיזו מוזיקה את שואבת השראה?

“זה מאד תקופתי אצלי, בדרך כלל אני מקיימת זוגיות חשאית עם האומן שאני עכשיו מקשיבה לו וחופרת בעומקים של החומרים והאישיות. באלבום הזה pj harvey שבדיוק אז הוציאה את האלבום המעולה שלה “The Hope Six Demolition Project” מאד השפיעה עליי”.

עד כמה את בונה על הרדיו כחורץ גורלך כזמרת?

“שאלה קשה, אולי חצי חצי, כי זה לא שאם לא יהיו לי השמעות אז אני לא אעשה מוזיקה. אני אעשה בכל מקרה, אבל אין ספק שבשביל להביא קהל להופעות, צריך את ההכרה הזאת של הרדיו. זה מן הביצה והתרנגולת. בקיצור,, די בונה וגם לא”.

מה החלום הכי גדול שלך?

“להיות אני. להיות חופשיה. למלא את קיסריה”.

היכן ניתן לראותך מופיעה?

“ב17/2 בלבונטין 7 יש השקה חגיגית עם ההרכב לכבוד צאת האלבום וויהיו שם אורחים מעולים, כמו עומר הרשמן ונילי פינק, ויהיה כיף גדול”.

תגובות

להשאיר תגובה