ריקודי עמבה

הדיסקו שב העירה (בפעם המי יודע כמה) ומי שאחראי לכך (בפעם המי יודע כמה) היא לא אחרת מאשר להקת טיפקס בסינגל החדש – “לילה לילה טוב” (מילים ולחן: קובי אוז), המספר על זוג ישראלי ממוצע המתארגן לקרוע את העיר, אך בסוף מוצא עצמו רדום בבית מול הטלויזיה.

אין מה לומר: הטקסטים השנונים וההומוריסטים של אוז כתמיד מתמזגים היטב עם הלחן הקליט ( בייחוד הפזמון “לילה לילה לילה לילה טוב..”) – טיפקס במלוא הודה ותפארתה. מחכה לאלבום!

סגירת מעגל מרגשת אירעה השבוע לדוד ד’אור עם אחיינו אור פלד, עבורו הקליט את הקלאסיקה “תשמור על העולם ילד” בראשית הדרך. פלד כתב עם ד’אור את הטקסט ללחן של דאור עם גיא ויהל ונוצר הסינגל “עומד מול הים”, שיר המשלב בלדה נוגה, רוק, ג’אז ופולק ישראלי עם קולו החד פעמי של ד’אור שאין שני לו. יפהפה.

https://www.youtube.com/watch?v=JlPzGmVXfmA

עינת אקר בסינגל נוסף בדרך לאלבומה החדש – “סינגל” (מילים ולחן: עינת אקר, עיבוד והפקה מוסיקלית: דניאל סלומון), בלדה מלנכולית (מאד) המדברת על בדידות, על בגידה, על הכמיהה של האישה שמישהו יעביר בה את התחושה שאכפת לו ממנה, שהוא שם לב לדברים הקטנים. שיר עצוב שאי אפשר שלא להתרגש ממנו.

https://www.youtube.com/watch?v=FGUFugj38Cs

סינגל ממיס אליו האזנתי השבוע הוא “בא הביתה”  שכתב, הלחין וביצע משה בונן- שיר רוק אמצע הדרך כנה, סנטימנטלי, רומנטי ומלטף עם הקול המחוספס והרדיופוני של בונן, המצליח להגיש טקסט איכותי ורגשי בביצוע מלודי שאי אפשר להישאר אדיש אליו.

https://www.youtube.com/watch?v=n14C87zRXTo

היוצר והזמר אנוש צוברי בסינגל חדש – “תצייר את המחר” ( מילים:אידן אור גיא, לחן: אנוש צוברי) – רגאיי פולק ישראלי עדין עם מוסר השכל חשוב מאד, אופטימיות ונועם הליכות כשכובד המשקל לטקסט הנהדר של אור גיא אינו פוחת מהלחן הקליט והעכשווי של צוברי שמוכיח שאיכות אינה מילה גסה.

https://www.youtube.com/watch?v=NBJi7UdNY5w&feature=youtu.b

צילום תמונה טיפקס: יואב איתיאל

36 הערות

להשאיר תגובה