השבוע הגיע אל שולחני סינגל מרגש שלא אפשר לי להישאר אדיש ולחזור לסדר היום מבלי לומר דבר או שניים: אביב הלפרין, יוצר וזמר צעיר, המצליח ללטף את הכנות בחדוות סנטימנטים מעוררת השראה ובקול ערב לאוזן שאפשר להאזין לו שוב ושוב ולהתמוגג.

הסינגל נקרא “פעם” והוא נכתב והולחן ע”י דור ברין, כשעל העיבוד וההפקה המוסיקלית אמון אבישי ספיר. הייתי סקרן לדעת מה עומד מאחורי השיר ובכלל לדעת מי הוא אביב הלפרין, מהיכן נחת לאוזניי?

אז, מי אתה אביב הלפרין?

“עד לפני שנה הייתי עונה – כדורגלן.היום אני יכול להגיד בפה מלא – מוזיקאי, בן 24 מתל אביב, בדרך להגשים את חלומו.”

מתי התחלת לשיר?זוכר את הפעם הראשונה שעלית על במה?

“אז האמת שההתחלה שלי הייתה קצת שונה מזמרים מתחילים אחרים, לא אגיד שאני שר מאז שאני זוכר את עצמי. כמו שעניתי קודם, התעסוקה העיקרית שלי הייתה בענף הכדורגל, ובשנים האחרונות שהחלום להיות כדורגלן מצליח החל קצת להתפוגג, המוזיקה דפקה בדלת, זה התחיל מסתם לשיר עם חברים, עבר דרך ערב בטברנה יוונית שלא אשכח לעולם, כשהחזקתי את המיקרופון זה הרגיש טבעי ונכון, הפרגון של החברים דחף אותי לקחת את העסק הזה צעד אחד קדימה, ובלי ששמתי לב המוזיקה תפסה את מקומה בחיי עד כדי כך שהחלטתי לפרוש מכדורגל ולתת את כל כולי בשבילה. עד לפני חודש, רוב ההופעות היו בפאבים מקומיים ומקומות קטנים בעיר, אז בעצם הפעם הראשונה על במה הייתה לפני חודש.

6.12 ב”אוזן בר” בתל אביב, הופעה אמיתית נקרא לזה. נגנים, קהל, מכירת כרטיסים, חזרות והכנות שגרמו לי להרגיש שאני עושה את מה שאני אוהב, ויותר מזה לא צריך. זה היה הערב שבו אמרתי לעצמי שאני נמצא במקום הנכון בשבילי, 100 כרטיסים נמכרו, הפרגונים היו מדהימים וקיבלתי המון כוחות להמשיך בדרך הזו.”


כיצד אתה ניגש לשיר?כיצד אתה הופך אותו לשלך, כמבצע?

“קודם כל אני קורא את הטקסט עד שאני מגיע למצב שאני מרגיש שהמילים יצאו ממני, ממש ככה. מחפש את הכאב או את השמחה שלי בין המילים, המטרה החשובה באמת היא לתת למאזין את ההרגשה שהוא מתחבר לשירה שלי ולמילים דרך מכנה משותף שיש לו עם השיר, לגרום לו להאמין לי, בין אם זה שמחה או כאב, הוא חייב להרגיש שאני מעביר לו משהו שהוא יכול להזדהות איתו. כמובן שיש את העניין של למצוא את הסולם הנכון והאווירה הנכונה בשיר, שזה בעצם למצוא את הנקודה בה אני נשמע כמו אביב ולא דומה לזמר כזה או אחר.”

 

ספר קצת על “פעם”, כיצד נולד?

“תוך כדי העשייה וההקלטות של הסינגל הקודם – “שיר ישן”, המשכתי לחפש חומרים חדשים כדי למצוא את השיר הבא שארצה להכניס לאלבום, בדקתי עם המון כותבים\זמרים\יוצרים. היה לי חשוב למצוא לשיר שמייצג אותי ואת מה שעבר עליי באותה תקופה שבה עברתי שינויים ותהליכים, שעדיין עובר כמובן, כך שארגיש שאני מחובר לשיר מהרגע הראשון שאקרא את הטקסט.

לא לקח הרבה זמן והגעתי לבחור בשם דור ברין, אדם מוכשר, צנוע ומיוחד, זמר נהדר. מיד התחברתי, גם אליו וגם כמובן לשיר שהוא כתב, מילים חזקות ונוגעות, לחן כובש, זה נגע בי ברגע הראשון. שמעתי את הסקיצה, כל כך מהר הצלחתי להבין איך אני מוצא את המקום שלי בשיר.

ולשמחתי עכשיו אחרי שהשיר בחוץ, התגובות מדהימות ומרגשות.”

שברו לך פעם את הלב?

“וואו, תראה, אין אחד בעולם שלא עובר שברון לב בחיים, במקום שאני נמצא היום אני מבין שזה מסוג הדברים שאדם צריך לעבור בשביל להתחזק, הדברים הפחות נעימים שאנחנו עוברים בחיים אבל זה בונה את האופי והאישיות, גורם לך ללמוד מטעויות ולהכיר את עצמך טוב יותר. ולא משנה באיזה גיל זה קורה. אז כן נשבר לי הלב, אבל הוא בתהליך התאוששות עם אהבה חדשה.”

מה החלום הגדול שלך?

“השאלה הזו מחולקת לשניים, הבנתי שחלום זה משהו שמשתנה בהתאם לתקופות מסוימות שאדם עובר בחייו, עבודה חדשה, מקצוע חדש, אהבה חדשה, אז החלום הגדול שלי הפך מלרוץ על הדשא סביב אצטדיון מלא קהל, ללהופיע על במות גדולות ערב אחרי ערב, להמשיך להתפתח ולגדול יחד עם המוזיקה  והאנשים המדהימים שעושים איתי את הדרך, ולאט לאט שהחלומות האלה יתחיל ולהגשים את עצמם, בטוח שיצוצו להם חלומות נוספים.”

עם איזה זמר היית רוצה לבצע דואט?

“אייל גולן, בשבילי הוא זמר מבצע שאני לומד ממנו המון ומקבל השראה מהרבה שירים שלו שנוגעים בי.”

מתי צפוי לצאת אלבום הבכורה ומה מחכה לנו בו?

“כרגע אנחנו ממש בשיא העבודה, עובדים עליו בקצב גבוה מאוד, להערכתי עד הקיץ או אולי לקראת החגים נהיה ממש קרובים לסיום. מחכים לנו עוד הרבה טקסטים מרגשים ויצירתיים של כותבים מיוחדים, נעשה הכל כדי שהשירים הבאים ימשיכו גם הם לרגש, כל אחד בדרך שלו, שילוב של המזרח עם המערב.”

אביב הלפרין הוא..

“בחור פשוט, רגיש, שרוצה שאנשים יאהבו ויעריכו את המוזיקה שלו.”

תגובות

להשאיר תגובה