תערוכה ייחודית שמוצגת בימים אלו בסלון יפו לאומנות מאגדת בתוכה מגוון צבעוני של אפיזודות ישראליות שנלכדו בעדשות מצלמותיהם של צלמים רבים בניהם עולים חדשים, ערבים ויהודים “התערוכה מציגה את הצד היפה של הארץ” אומרת נציגת ארגון ההסברה הפרו ישראלי ‘סטנד וויט אס’ שלקח חלק בהפקת האירוע

קרן לרמן בלוך היא יהודייה אמריקאית שעוסקת בביקורת תרבות, אוצרות והוצאה לאור של ספרי אלבום. מיזם שאפתני שלה שהחל לפני כמה שנים ליקט יותר ממאתיים צילומים מרהיבים של 34 צלמים ישראלים (מכל הסוגים) לכדי ספר אלבום עב כרס. בימים אלו חלק מהצילומים מוצגים בתערוכה בסלון יפו לאומנות. התערוכה נעשתה בשיתוף פעולה של ארגון ‘סטנד וויט אס’, אחד מחלוצי הדרך במלחמה ההסברתית באנטישמיות ואנטי ישראליות בקמפוסים ברחבי ארה”ב ולא רק “זהו ארגון חינוכי ללא מטרות רווח” אומרת אילנה שרינגטון הופמן מנהלת קשרי קהילה בארגון “המטרה שלנו היא לחנך ולהסביר את ישראל”. הופמן מסבירה “אין אנו נגד ביקורת שהיא דבר נחוץ בחברה דמוקרטית אבל אנחנו נגד ביקורת שאינה לגיטימית שמעוותת את מה שקורה פה. התערוכה הזאת למשל מציגה את הצד היפה של הארץ. את מגוון התרבויות שישנם. אנחנו קיימים משנת 2001 לאחר האינתיפאדה השנייה. תחילה בלוס אנג’לס מאז התרחבנו גם לישראל ועוד 18 מקומות בכל העולם. פעילים מאוד ברשתות החברתיות”.

לפי ארבע שנים הצלם האיטלקי מריו טרויאני התאהב בישראלית והעתיק את מקום מגוריו לישראל מאז הוא לא מפסיק לצלם “אני מאוד אוהב את האור שיש בתל אביב וגם את האנרגיות. ויש לי את הזכות להראות לאחרים את היופי שיש כאן”.

“התערוכה מציגה את ישראל מהיבטים שונים” מספר מפיק התערוכה הצלם איתמר גרינברג “יש לנו פה צלם מאום אל פאחם למשל וגם צלמים עולים חדשים. בתערוכה אנחנו מקבלים אוסף מאוד מגוון של ישראל מסוג הדברים שלא תראה בחדשות הלילה. התערוכה הושקה לפני כשנה במנהטן ומאז נדדה לירושלים וכרגע בתל אביב. מחפשים עכשיו חלל בצפון”.

בתקופה בה אדם חשוף לאלפי תמונות ואימג’ים כל הזמן האם עדיין יש כוח לתמונה ?

“שאלת מיליון הדולר אבל התשובה היא כן. אולי 2 מיליארד תמונות עולות כל יום לרשתות החברתיות ועדיין העיתונים פורחים וכך גם המגזינים. האומנות תופסת יותר ויותר נכון שמבחינה עסקית זה קצת יותר בעייתי. אבל יש מקום לתמונה ותמונות מדברות”.

התערוכה פתוחה עד סוף אוגוסט

אתר התערוכה

http://www.passagetoisrael.org/#images

תגובות

להשאיר תגובה