מיום היוולדה, ידעה אתי ביטון (27) כי מוסיקה היא ייעודה בחיים, אוויר לנשימתה ומלוא מאווייה המקצועיים. כילדה שגדלה בבית מוסיקלי (אביה נהג לפייט בבית הכנסת), ביטון החלה מגיל קטן להימשך לשלל כלי נגינה כשהיא מתחילה ליצור שיריה הראשונים.

את שירותה הצבאי עשתה בלהקת הנח”ל ועם שחרורה יצאה מטעם קק”ל לסיבוב הופעות חובק עולם ו”חרשה” את הארץ לאורכה ורוחבה עם להקתה.

פריצתה הראשונה לקולקטיב הישראלי אירעה בשנת 2010 עת הוציאה את סינגל הבכורה שלה – “פתגם סיני” שזכה להצלחה ואחריו המשיכה ביטון בתפזורת ההצלחות עם “רק לאמא” המרגש. בשנת 2012 הוציאה את אלבום הבכורה שלה – “פתגם סיני” וכשלוש שנים לאחר מכן, בשנת 2015, את אלבומה השני – “זכרונות ילדות”. באותה שנה (2015) כיכבה בסדרת הדוקו-ריאליטי הצבאית– “היחידה”, ומאז הספיקה להוציא מספר סינגלים חדשים מאלבומה השלישי שבדרך, כשבימים אלה יצא לתחנות הרדיו הסינגל החדש מתוכו – “דירה, שני חדרים” אותו כתב והלחין אופיר כהן ועיבדו והפיקו מוסיקלית אופיר כהן ודן סמרא.

אתי, מה שלומך בימים אלה?

“ימים  טובים !!! בימים אלה אני עובדת על האלבום השלישי שלי,שאת רובו אני כתבתי והלחנת מתוכו שחררתי ממש בימים אלא סינגל רביעי “דירה,שני חדרים”,  מופיעה בלילות ועושה את מה שאני הכי אוהבת – לשמח אנשים”.

בשנה האחרונה ניסית לא מעט סגנונות מוסיקליים, מה הקו המנחה אותך? איך את יודעת שהשיר הזה הוא ה-שיר שלך ולא השני?

“הסגנון המוסיקלי שלי מעולם לא השתנה, אני בחורה סקרנית ובתור זמרת תמיד כייף לגעת בסגנונות שונים וחדשים ולקרב אותם אליי, תמיד מדובר בשילוב ולא בשינוי. אם שיר עושה לי משהו , מזיז אותי או מרגש אותי זה מספיק.לא כל שיר צריך להיות עמוק ומתוחכם, לפעמים גם בא לך להיות קליל , לרקוד ולהנות מבלי לחשוב יותר מידי, וגם שירים פשוטים עושים את העבודה ועושים לאנשים טוב על הנשמה”.

מה הזמן האידיאלי בשבילך ליצור שירים?

“בדרך כלל בשעות הבוקר , כשאני שותה את הקפה שלי ומתיישבת באולפן הביתי שלי בשקט”.

נדמה כי בזמן האחרון “נטשת” מעט את המזרחית שאפיינה את תחילת הדרך, איך המעריצים מגיבים לשינוי?

“מעולם לא נטשתי את סגנון המוסיקה שלי, אני לא זמרת מקובעת, תמיד כייף להתחדש ולגעת במקומות שעוד לא נגעתי בהם . הקהל אוהב ומחבק , הולך איתי יד ביד מתחילת הדרך . יותר מזה, זו לדעתי החוכמה , תמיד להמציא את עצמך מחדש ולהפתיע את הקהל שלי בהפקות מיוחדות, עם סאונדים חדשניים שהוא עוד לא שמע”.

ספרי לי על השיר החדש – “דירה, שני חדרים” ? היית יכולה לגור בדירה עם שני חדרים?

״דירה,שני חדרים״ זה שיר שנוצר שישבתי עם אופיר כהן ודיברנו על בעיית הדיור בארץ , שלזוגות צעירים מאוד קשה להתחיל את החיים ולרכוש דירה , וכך נוצר השיר” .

רבים מהשירים שלך מדברים על אהבה או טיזינג לגברים ועולה השאלה: יש לך אהבה והאם את טיזרית?

“על הבמה נוטים לחשוב שאני טיזרית, בגדול אני בחורה  מאוד ביישנית”.

עם איזה זמר או זמרת בארץ ובחו”ל את חולמת לבצע דואט ועוד לא הגשמת זאת?

“הייתי שמחה לבצע דואט עם זמרת אדירה שאני מושפעת מהמוסיקה שלה ובכלל מכל מה שקורה בפופ הערבי , הזמרת ננסי אג׳רם”.

מה החלום הגדול שלך?

“יש לי הרבה חלומות, אני חולמת להיות על הבמות הכי קטנות והכי גדולות”.

יש לך מנהג “פולחני” כלשהוא שאת עושה לפני הופעות?

“אני אומרת בלב 3 פעמים פסוק מהתנ״ך , ״ ונוח מצא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם”

השלימי את המשפט: אתי ביטון היא..

“אתי ביטון היא קודם כל בחורה משפחתית, פשוטה, ביישנית. אחר כך היא זמרת”.

שימו אוזן: נופר מורדכייב – “לגעת בלב”

בלדה חדשה ומרגשת לזמרת הצעירה נופר מורדכייב – “לגעת בלב”, אותה כתב ראובן כרמל, הלחין איתי זילברשטיין ועיבד והפיק מוסיקלית אבי גוטמן. מורדכייב מגישה בלדה מדויקת ומרגשת עם קול מלטף המצליח לגעת בלב.

7 הערות

להשאיר תגובה