סיפור פרידה עצוב מעבר לים נתן ליוצרת והזמרת הצעירה נוה גדג’ (23) את השראתה לכתוב את Ocean, סינגל חדש מתוך מיני אלבום ראשון הצפוי לצאת השנה. בראיון היכרות מספרת כיצד הגיעה למוזיקה, כיצד נולד השיר ומה מושך אותה בזמרות הבלוז האמריקאיות.

נוה, מתי נגעה בך המוזיקה לראשונה?

“הפעם הראשונה שהמוסיקה נגעה בי הייתה בזכות מלא אחר מאבא.שהוא מוסיקאי מדהים בפניי עצמו,שר ומנגן.הוא היה מרדים אותי ואת אחותי עם הגיטרה כמעט כל לילה.ואני ממש זוכרת שהוא תמיד היה תמיד מבקש ממני לשיר איתו.זה התחיל מתוך מקום של ״לרצות את אבא״…ומשם התגלגל והפך לדבר העיקרי בחיים שלי.והייתה לנו מערכת כזאת ישנה אבל עם סאונד מדהים ואיכותי.תמיד היה אלבום שמתנגן ברקע”.

על איזו מוזיקה גדלת?

גדלתי בעיקר על שנות ה-שבעים שמונים-אלטון ג’ון,בילי ג’ואל, פינק פלויד,רולינג סטונס, פיל קולינס, אריק קלפטון, רוד סטיוארט, בי ג’יז וויטני יוסטון, קווין,יו טו,״Elo”Dire Straits-בכוונה הדגשתי כי זו הייתה ועדיין הלהקה הכי האהובה על אבא שלי,שנשמעה הכי הרבה בבית”.

מה מושך אותך במוזיקת הסול וה-אר אנ’ בי?.

“אני באופן אישי מאז ומתמיד נמשכתי לזמרות הגדולות:כנערה אני הקשבתי המון ל- ארתה פרנקלין, אדל, אטה ג’יימס, אלישיה קיז ואחרות טובות.אני חושבת שהמשיכה הזאת לכיוון ה- POP SOUL R&B הגיעה אליי בעיקר כי שם ״הקול״ הוא הדבר שמאוד בא ליידי ביטוי.הקול הוא הכלי העיקרי(הוא הפוקוס) והעיבוד ממלא אותו ולא להפך”..

זוכרת את הפעם הראשונה בה עמדת על במה ושרת? מה שרת?

“הייתי ילדת הטקסים ללא ספק. מהילדות ועד היום אבל מגיל בערך 8 כבר הייתי בלהקת זמר ,הנה יש פה כמה רגעים יפים של ילדות”.

מתי גילית שאת יודעת לכתוב ולהלחין בכוחות עצמך?

“אני חושבת שגיליתי את היכולת באמת לכתוב ולממש מלודיה (שנמצאת בתוך הראש) לכדי שיר באמת.הייתה ברגע שהתחלתי לנגן על גיטרה.זה היה בגיל 13. ואני חושבת שבעצם בערך מהגיל הזה היצירה התגלגלה בתוכי,והגיעה ממקום מאוד טבעי”

ספרי על השיר החדש.

מדובר בשיר פרידה עצוב. סיטואציה מורכבת מעבר לים. הייתי אז באמת בארצות הברית.שחזרתי לארץ התחלתי ללמוד ברימון,התגבשה עוד היצירה בתוכי. הכרתי עוד מוזיקאים מוכשרים.שבזכותם נכנסתי לאולפן והקלטנו את הסינגל שאז היה הראשון מתוך האי פי”.

מה החלום הגדול?

“החלום הגדול- הוא להקליט אלבום בלייבל רציני בארצות הברית. שהשירים כמובן ייצאו לעולם.ואוכל להופיע עם שירי האלבום בארץ ובעולם.ולהיות זמרת ,יוצרת,פריפורמרית אשת בידור עם תוכן מושר”.

מתי הופעה קרובה?

” ההופעה הקרבה תתקיים ב-25.12.17,יום שני 21:30 פתיחת דלתות.ופתאום השירים הקטנים שנכתבו בישוב בצפון שגדלתי,מקבלים צורה ועיבוד.להקה שלמה כולל זמרות ליווי ,שרה ומנגנת אותם.והלהקה הזאת היא:החברים הכי טובים שלי מרימון.והם אוסף של אנשים סופר מוכשרים,נפלאים,יצירתיים,ומסורים, שחולקים איתי את הדבר הזה כבר מספר חודשים. אחרייה צפויות להיות הופעות נוספות בארץ”.

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה