מבין כל כוכבי הילדים הפעילים כרגע יש כוכבת אחת שלאט לאט עושה את דרכה למעלה, בנחישות ובעיקשות –מקסימונת או בשמה האמיתי חופית עזורי. עזורי הצליחה להגיע למעלה למרות שבתחילת הדרך משפחתה התנגדה לבחירותיה אך העיקשות מחד וההצלחה בתחום הבמה שכנעו אותם כי הילדה צודקת והיא יודעת מה טוב עבורה. מי שלא מזהה או מכיר את השם, וודאי שמע עליה מהריאליטי שבו השתתפה רק לפני מספר חודשים “דייט ראשון”. פגשנו אותה השבוע כשהיא עמוסה עד מעל לראש במופעים לדבר קצת על חופית וגם על… מקסימונת.

חופית, איך היה להשתתף בריאליטי “דייט ראשון”?

וואו, אם לפני התוכנית היו מזהים אותי מספר אנשים ביום, אחרי התוכנית כבר לא הייתי יכולה ללכת 30 מטר ברחוב מבלי לעשות סלפי בכל פינה אפשרית, כולל בבית חולים בתור לבדיקות, בתור בסופר, בפיצריה באמצע הלילה כשאני מרוחה ברוטב פיצה ועיניים עייפות ואפילו בקולנוע או סתם להיות מצולמת ע”י נהג/ת ממכונית עוברת ותמיד לענות על השאלה הכי מדוברת  “את עדיין עם הרקדן? מצד שני, לא פשוט שמדינה שלמה פתאום הפכה להיות מבינה גדולה ומומחית לשפת גוף וניתחו את הנגיעות שלי בשיער וכל מיני דברים אחרים. אפילו הטוקבקים, בסופו של דבר היו מפרגנים.

פרסמת פוסט ויראלי בזמנו, היו דברים שממש הכעיסו אותך

בעקבות התכנית היו טוקבקיםפחות נחמדים של אנשים שבחרו לכתוב את מה שכתבו מבלי להכיר אותי. פשוט ישבו לכתוב דברים סתם כדי להישמע מגניבים או מצחיקים או כל דבר מבלי לחשוב לרגע שיש מישהו אמיתי מאחורי השםוהאדם שמופיע בתכנית שיושב וקורא את כל זה ועם כמה שהוא יודע מאיפה זה מגיע ושאין טעם להתייחס, זה לא פשוט ולא נחמד במיוחד.

והיום את עם מישהו אחר, נכון?

נכון, זה היה דבר שהיה בכלל לא פשוט. התכנית צולמה לפני יותר מחצי שנה. לא היה פשוט לראות יחד עם בן זוג דייט מהעבר ועוד שכל המדינה תדבר עליו… מה עוד שבעקבות התוכנית הגיעו עוד מאות פניות מגברים ממגוון רחב של גילאים שניסו את מזלם והשתדלתי לענות תודה עם חיוך לכולם… וגם עם זה התמודדנו מאוד יפה וגם התחזקנו…

‌חוץ מהריאליטי, שמבחינתה הוא כבר מאחוריה, בימים אלה מופיעה עזורי בכל הארץ עם המופע שלה –  “מקסימונת יוצאת למשימה” בהפקת ליאור חמו ומני צור.

מי זאת מקסימונת?

מקסימונת היא דמות ילדים אשר יעודה הוא להראות לעולם שלא צריך לפחד להיות אמיתי ולהביע רגשות. לשם כך יצרתי מופע הקורא לילדים ואף להורים להתנתק לרגע מהעולם הטכנולוגי הגורם לנו לריחוק, ולחוות את העולם האמיתי כמו שהוא ללא מסכים ומסכות.

מאיפה בא הרעיון על מקסימונת?

מקסימונת היא תוצר של תהליך. הכלהתחיל ביום אחדבגיל 4, בו ידעתי סופית שאני רוצה להופיע בעיקר מול ילדים ולשמח אותם. כשהתבגרתי והופעתי במשך שניםעל כל במה אפשרית לא תמיד הייתי בפרונט וזה היה מתסכל אבל אנשים שצפו במופעים בכל זאת באו ושיבחו אותי ואמרו שהייתי מקסימה.מהם בעצם קיבלו את הכח העצום לא לוותר , וליצור בעצמי מופע משלי שאני ראויה לו ולעשות שיגיע רחוק, ואפילו את השם “מקסימונת” יצרתי מכל אותן מחמאות של וואוו כמה שאת מקסימה! אז יש מצב שזכיות היוצרים על השם שלי שייך לקהל כשחושבים על זה!

מתי החלטת שאת רוצה לעבוד מול ילדים ולא להיות בתיאטרון, למשל?

היה לי מאוד חשוב להיות באינטרקציהובקשר אישי עם הקהל ולהעביר לו את המסרים שלי. לכן אני נותנת דגש רב בשלב הזה של הקריירה שלי על מופע הילדים. אך כמובן שאינני שוללת השתתפות בתיאטרון רפרטוארי וגם זה יגיע, אני רוצה בהחלט להגיע לזה וכמובן לככב בפסטיגל. יש לי עוד הרבה מה לעשות בתחום.

 מה הרגע הכי מרגש שהיה לך עם מקסימונת?

וואו, יש מלא. בעצם, כל סרטון שאני מקבלת מילדים (ואף מילדים בוגרים…) מרגש אותי עד דמעות ואפילו עוצר את נשמתי למספר שניות, גם אחרי מאות סרטונים אני פשוט מתרגשת מכל אחד מהם כמו הראשון…

לדוגמא, לאחרונה קיבלתי סרטון שריסק לי את הריאות; ילד בן 5 שאביו צילם אותו בזמן שהיה ב״עונש בפינה״ מתחנן לאביו בדמעות מרגשות ״אל תבטל לי את היומולדת עם מקסימונת כי אני אוהב אותה״.

דבר נוסף שמאוד מרגש אותי אלה ימי הולדת. בכל מסיבת יום הולדת שאני מופיעה לילדים, אני תמיד נזכרת שימי ההולדת שלי כילדה שאף פעם לא הסתיימו בהצלחה מסחררת בלשון המעטה. היה לי יום הולדת אחד שאני זוכרת במיוחד. זה היה בגיל 5 ובמהלכו שתי אמהות רבו עד שנאלצו להזמין משטרה. בכל יום הולדתהיתה לי תקרית ובגלל זה כשמזמינים אותי אני עושה הכי טוב שאני יכולה כי אני יודעת, על בשרי, שזה זיכרון לכל החייםומעניקה לכל ילד את כל הלב הנשמה על מנת לוודא שלא יחווה את החוויות שחוויתי בכל שנה ושנה מחדש.

המופע שאת עושה כרגע, מאיפה ההשראה לו?

כשחשבתי על המופע הנוכחי, רציתי לגעת במשהו שמפריע לי בעולם הזה. אני חושבת שיחד עם כל היתרונות האדירים של הטכנולוגיה יש לה המון חסרונות ואני רואה איך ילדים מפסידים באמת המון דברים מהילדות, כמו זאת שהיתה לנו פעם. בין אם זה החברים והחברות, הלרדת למטה לשחק ולהמציא משחקים ואפילו לעשות שטויות של ילדים. אני מקווה שהמופע הזה קצת יפתח להם את העיניים והם יבינו כמה האובר-טכנולוגיה פוגעת בהם.

לאורך רוב חיי ידעתי שאפיק מופע משלי ואת המופע ״מקסימונת יוצאת למשימה״ כתבתי יחד עם ליאור חמו, ומני צור, במטרה להעניק במה ראויה ומקסימה שתאפשר לי לגעת בכמה שיותר ילדים ולהפיץ את הערכים שחונכתי עליהם: אמת, כנות, יושר, חברות אמתית ללא דעות קדומות ואהבת הזולת, עזרה לזולת ובקשת סיוע בעת הצורך. אני שמחה שהמופע הזה מצליח להעביר את המסרים הללו.

מה התגובות של הילדים שצופים בקהל? המסר מחלחל?

מאוד! במהלך המופע יש מספר קטעים בהם אנחנו מוודאים שהקהל מפנים את המסרים (לדוגמא, האם הם באים לשחק איתי בתנאי שהסלולרי שלהם בצד וכו׳) האמת שלאחר המופעים הילדים מגיעים ואומרים לי את זה וגם ברחוב וברשתות החברתיות פונים אלי הורים ומספרים שילדיהם ואף ההורים עצמם הבינו כמה הם מפסידים כשהם ״מכורים״ כל כך לעולם הדיגיטלי ומנהיגים נהלי שימוש תקין בסמארטפון (אין סמארטפון בזמן ארוחות, אין סמארטפון בחדר שינה, ויש שעות המיועדות למשחק עם חברים בבית ובחוץ כשהסמארטפון בתיק). זה פשוט תענוג לראות את ההורים שמבינים שבעצם גם הם מכורים לא פחות מילדיהם והם משמשים לילדים דמות לחיקוי, מעט שלילית במקרה הזה. אני חייבת להוסיף שגם אני חוטאת לעיתים בשימוש יתר בסמארטפון, לכן גם אני מנהיגה נהלי שימוש תקין ואני ובן זוגי לא מכניסים סמארטפונים לחדר השינה, הפלאפון הפוך בזמן ארוחות וכו׳.

בימים אלה את עובדת על מופע חדש? מה את יכולה לספר עליו?

בימים אלו אני עובדת נמרצות על מופע חדש עם שחקנית צעירה ולא כל כך מוכרת אבל המסר שאנחנו מעבירות יחד הוא משהו שאני מאוד מאוד מאמינה בו והוא פשוט חזק ממני. במקום רק לדבר על קבלת השונה, אני עוברת להעצמת השונה. בכל אדם יש מעלות נפלאות, והמון מה ללמד את האחרים, בזכות זה שהוא שונה מהם ורואה את העולם מזוויות אחרות ובאמצעות סנסורים אחרים. אני אוכל רק לספר שמופע כזה עוד לא נעשה בארץ והוא מופע שיכלול שחקנית מיוחדת שתיכנס לכם ללב.

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 או 10 שנים?

חיה במושב לצד בעלי ומשפחתי (וכלב שהוא כל כך רוצה), מנחת תכנית טלוויזיה ומככבת בסדרה מקסימה (לאו דווקא לילדים),  אחרי שברקורד שלי כבר הופעתיבפסטיגל או שניים. כמובן שממשיכה ומעצימה את העשייה החברתית ומי יודע, אם אנחנו מסתכלים 10 שנים קדימה… מקווה שכבר מתחילה לעבוד על הקמת בית היתומים שתמיד חלמתי עליו… תאחלו לי בהצלחה!!!

תגובות

להשאיר תגובה