פסטיבל מנורת לילה חוזר בסוף השבוע של חג החנוכה  ויתקיים בימים חמישי, שישי ושבת, 14 – 16 בדצמבר, החל משעות הערב 18:00-23:00 בשיתוף עיריית תל אביב-יפו וחברת החשמל.

 הפסטיבל הוא אירוע אמנות לילי המתקיים זו השנה הרביעית במרחב הציבורי  – ברחובות השכונה ההיסטורית, המבוססת על צורת מנורה בת שמונה קנים. במהלך הפסטיבל הופכת השכונה לבמת שיח בין עברה ההיסטורי  להווה הרב תרבותי שבה. חללים ציבוריים, מסחריים, גינות ופינות רחוב משמשים במה למיצבים ולמיצגי אמנות הנעים בין אמירה נוסטלגית למבט הבוחן את הקיים. במסגרת הפסטיבל ייהנה הקהל מיצירות אמנותיות- מיצבים, מיצגי אור, הקרנות וידאו, הופעות חיות של מוזיקה מרחבי אפריקה, חשיפה של גלריית ‘המשאבה’ – גלריה עירונית חדשה בשכונה, וממגוון עשיר של מנות דגל במסעדות האזור וחוויה קולינרית רב תרבותית.

 בין האמנים ועבודות האמנות שיוצגו בפסטיבל: סיגלית לנדאו תציג את עבודתה “כנאפה”, אורי הולבן מזמין למיצג נוסטלגי בגלריית בית המשאבות ב ,Hall of Fame- שאול צמח יקרין דימויים המדמים קשרים חברתיים ואורגניים, יובל קדם “יוריד את הירח” לגובה הרחוב, נשות קוצ’ינטה בטקס קפה מסורתי וסריגה תלוית מקום, רון גואטה ויואב רודה מקרינים על ‘קולנוע מרכז’ המיתולוגי במחווה קולנועית נוסטלגית, שיר רז מגלה את צוק הכורכר עליו יושבת השכונה ע”י ביקוע חומות הבטון, עופר לאופר יחשוף פגיעה של מטאור, יבגני מרמן במחווה לחנויות הנעליים של שנות התשעים, דוקטור שרמן חוקר גרסאות סופגניות מהשכונה ומגיש אותן, קבוצת אטלס 110 במסיבת אמנות בחמארה, עידו שרף יהפוך את צלחות הלוויין הפזורות בשכונה למסכים,גפן שטרן וספיר יונס מציגות סיפורי ילדות של עמי השכונה, מיכל אהרוני מסמנת את חתכי הרחובות בקו אור. נבגים פרזיטיים של נטלי מנדל ישתלטו על פינת הרחובות פיין וארלינגר, וגינת הגג הרב-תרבותית תיפתח לקהל הרחב.

לצד כל אלה חוגג הפסטיבל גם את עולם המוזיקה הייחודי של תושבי השכונה במספר מתחמי מסיבות והופעות. הבמה המרכזית תוקם בבית הבאר, רחוב אייגר 5, עם שלוש הופעות בכל ערב וברחבי השכונה יוכלו המבלים ליהנות מנגני עמותת ‘למה כובע’.

פסטיבל “מנורת לילה” הוא פרי יוזמתם של יאשה רוזוב ועברי באומגרטן, יזמי תרבות ועירוניות בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב-יפו. האירוע מאיר מחדש את תוואי רחובות המנורה, תכנית בניין העיר המקורית של שכונת נווה שאנן ההיסטורית אותה תכנן האדריכל יוסף טישלר. תכנית שהתבססה על צורה של מנורה בת שמונה קנים, כשבמרכזם השמש– רחוב לוינסקי, באמצעות עשרות מיצבי אור ואמנות, הקרנות וידאו, מופעים, מוזיקה, קולינריה מקומית ועוד. האירוע בשיתוף יאיר דורם – פתרונות תאורה וחברת חשמל ישראל.

תגובות

להשאיר תגובה