בשלוש-ארבע שנים האחרונות, הזמן בערך בו לקח לכולנו להתמסד טוטאלית לפייסבוק, יצא לי להכיר ולעקוב אחר שחקנית, יוצרת וזמרת מוכשרת בשם עדי אברהמי : להתרגש איתה, לצחוק איתה, להתאכזב איתה ובעיקר להאזין לסקיצות פרי עטה שחלקה עם קוראי הפייסבוק ועוקביה ביוטיוב.

אני זוכר שכשהייתי בראשית דרכי כיוצר, נהגנו עדי ואנוכי להחליף רשמים של טקסטים, קטעי שירה ופרוזה ולמדתי להכיר לעומק את נפש היוצרת שלה, נוסף לקולה הנוכחותי והתיאטרלי. זכורני כי בזמנו, עוד בטרם הפכתי לכתב, הבטחתי לה ” יום יבוא ואזכה לכתוב עלייך”.

בימים אלה הוציאה עדי , אחרי תהליך הבשלה ארוך, את סינגל הבכורה שלה – “רק רוצה לדעת” אותו כתבה והלחינה בעצמה להפקה מוסיקלית של תמיר קליסקי ואהרוניקו קמיגרוב, וזו הזדמנות מצוינת עבורי לקיים “הבטחתי”.

עדי לא רק שחקנית כשרונית ויוצרת מוכשרת הכותבת ומלחינה שיריה בעצמה, היא גם מצליחה ביצירותיה להאיר קרנה של המילה הכתובה, להקפיד על דיוק ודקדוק פרטניים ולהרגיש ולהתכוון למילים אותן מבצעת. הסינגל החדש, בלדת פופ רומנטית ומלנכולית ( עם סיפור קורע לב מאחוריו)  , הגיע לא רק לאזני עוקביה של אברהמי, אלא מתקרב בצעדי ענק לעבר 100 אלף הצפיות ביוטיוב תוך שבועיים – הישג מרשים לשיר שאינו “ים תיכוני” וכולי משוכנע שהמסע של אברהמי מתחיל רק עכשיו – מסע אליו היא ניגשת כמנצחת וכישות אחת מגובשת ומלאת נשמה ואין לי ספק שעוד נשמע עליה.
מי את עדי אברהמי ?

“זמרת שחקנית יוצרת . אני בת 25 , כותבת מלחינה ומנגנת על פסנתר. עובדת על אלבום ראשון וסיבוב הופעות . משחקת בתאטרון הקמארי ובתאטרון פנימה .”

עדי, עקבתי אחרייך כבר קרוב לשנתיים ברשת החברתית, ולאורך כל הזמן הזה הקפדת להוציא סקיצות לשירייך. מתי היה השלב בו החלטת להוציא שיר בכורה באופן רשמי ומקצועי ? מתי הרגשת בשלה לכך?

“אני חושבת שלקח זמן עד שהרגשתי בשלה מספיק ,לשתף ולהעביר הלאה את הלב שלי והחוויות החשופות ביותר של חיי, בשנתיים הללו קיבלתי עשרות תגובות ,חיבוקים ואישורים שסיפרו על הזדהות והתרגשות גדולה בעקבות השירים , זה נתן לי את הביטחון לקחת צעד אחד קדימה ולעבוד על אלבום באופן רישמי .”

את שחקנית וגם יוצרת מוסיקה, בשירים שלך ישנם אלמנטים תיאטרליים מובהקים ויותר דרמטיים ההולמים אותך מאוד , עובדת גם על שירים יותר “קומיים” ?

“בהחלט ! מי שנכח במופע האחרון שלי בבית היוצר ,שהיה מפוצץ באנשים טובים , יכל להעיד שלאורך המופע , הומור ושירים קומיים\ציניים הם חלק בלתי נפרד מהאישיות שלי “

ספרי לי קצת על הסינגל החדש : “רק רוצה לדעת” ? איך נולד ושאלת השאלות: על מי נכתב?

“השיר נכתב לפני כמעט שלוש שנים . התאהבתי במוסיקאי , מעדיפה לא לחשוף את שמו. הקשר היה מורכב . ואחרי תהיות רבות גיליתי שניהל עוד מערכות יחסים במקביל אליי . זה כאב כ”כ .כתבתי את הטקסט הזה ב4 לפנות בוקר , עם הרבה דמעות והשירים שלו ברקע . וכך נולד סינגל הראשון שלי “.

תוך שבוע וחצי את מתקרבת בצעדי ענק לכיוון ה-100 אלף צפיות, נתונים מרשימים ( בייחוד כשמדובר בשיר שאינו ים תיכוני) , איך מסבירה את זה?

“מישהו חכם פעם אמר לי על השירים שלי : “מה שיוצא מהלב נכנס ללב ..” בענייני הלב , אין חוקים ,הגדרות ונתונים . מאושרת שזה נגע בכ”כ הרבה אנשים .”

היכן ניתן לראותך מופיעה בימים אלה?

“ב18.11 יש לי מופע מיוחד עם שירים חדשים ואורחים מיוחדים בקפה ביאליק .כמידי ערב משחקת במחזמר “שיער” בתאטרון הקמארי . מידי חודש אני מעדכנת על המחזמר ” טריפ” שנודד ברחבי הארץ .(שווה לעקוב בפייסבוק)”

כמה שירים יש באמתחתך ? מספיק לאלבום בכורה כבר?

” מספיק לשלושה אלבומים . בכל זאת ,8 שנים מתבשלות חוויות על האש”.

תארי קצת את העבודה לצד אהרוניקו קמיגרוב ותמיר קליסקי, המפיקים המוסיקליים שלך.

“אנחנו צוות מושלם . תמיר ואהרוניקו מכילים בנפשם ונסיונם את כל מה שהייתי צריכה כדי לפתוח את הלב ולממש את הפוטנציאל המקסימלי של השירים שלי . לב ענק . חריצות . הקשבה וכשרון שלא יתואר במילים . זכיתי .”

מה החלום הכי גדול שלך?

“להחיות כמה שיותר לבבות שאיבדו תקווה בדרך “.

השלימי את המשפט: עדי אברהמי היא..

” אני “.

27 הערות

להשאיר תגובה