הזמר בעל הנגיעות המלודיות מוציא בימים אלו תקליט מסקרן שהוא כל כולו שירים של המשורר אלי אליהו “אחרי שהלחנתי כמה שירים של אליהו הבנתי שאני רוצה להלחין אלבום שלם משיריו”

לא בכל יום זמר מוביל בישראל מחליט להלחין אלבום שלם משיריו של משורר אחד ועוד מישהו שעוד מהלך בקרבנו. זה קרה למשורר העולה אלי אליהו, משורר אוניברסלי שגם מבטא את השירה המזרחית החדשה. הספר החדש שלו נקרא ‘איגרת אל הילדים’ והקונוטציה לברית החדשה ברורה “אם תסתכל” הוא אומר לי בשיחה עמו “הספר שלי נפתח בציטוט מתוך איגרת אל הקורינטים”.

אליהו נולד בשנת 69′ בת”א .ספרו הראשון ‘אני ולא מלאך’ יצא לאור ב 2008 וזהו ספרו השלישי. הוא מתפרנס מעריכת מוסף ‘הארץ’. דודו טסה הלחין בעבר מספר שירים שלו כמו ‘עיר ובהלות’ “ב 2010” סיפר טסה “נתקעתי עם מילים לשירים ואמרתי לחבר ‘אני צריך משורר’. אז אלי אליהו הוא השיב לי ואני לא ממש הכרתי אותו. ובאמת דיברתי איתו ואמרתי לו ‘יש לי רעיון לשיר ויש בו מלא חורים’ הוא אכן שלח לי . מאותו רגע אני חושב עברו כבר שמונה שנים ואני חושב שאנחנו משתפים פעולה המון. באלבום האחרון שהוקלט לפני שנה התחלתי ‘אם באהבה מדובר’ הוא שלח לי את הטקסט ואמרתי ‘וואו’ וזה קרה כל כך מהר ואמרתי לו יש לך עוד טקסט ואז הוא שלח לי את צומת דרכים ועוד שיר ואז את הספר כולו והבנו שאנחנו נעשה אלבום”.

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה