ם בשבועות האחרונים אתם שומעים על גלי האתר את השם הדי חדש ומסתורי “ברקו” המפזם באנגלית שיר בשם Hey You שלאט לאט זוכה לתהודה נרחבת יותר בקולקטיב התקשורתי, הרי שמדובר בבר בוסקילה הנושא שם הבמה “ברקו”, בחור צעיר שמהיום בו נולד, כדבריו, הוא חי, נושם וחולם מוסיקה.

הוא גדל בתל אביב ומצא את המוסיקה מזור להתמודדות עם קשיי הריאליזם הישראלי הלא פשוט בו שהה (הורים גרושים, מאבק על הצ’אנס להצליח עם המוזיקה וסביבה לא תומכת), עד שאחרי צבא החליט ללכת על כל הקופה ולהשקיע מלוא מרצו בעבודה על אלבום הבכורה שלו – Touch With Your Eyes מתוכו יצא, כאמור, HEY YOU אותו כתב והלחין יחד עם המפיק המוסיקלי שלו, אורן שניר.

בשיחה עם ברקו, נתגלה לי אדם חדור מוטיבציה ונוטף כשרון, הלהוט ובטוח בדרכו להציב את המוסיקה כיעדו העיקרי בחיים, על אף חוסר פרגון מהקרובים לו ביותר, וכפי שנראה עתה, הוא נמצא במסלול הנכון והמדויק לו ביותר.

מי אתה ברקו?

“השם שלי הוא בר ונקראתי על שם סבא רבה שלי שנהרג בתאונת דרכים  מעט לפני שנולדתי וקראו לו “ברקו”.החלטתי ללכת עם השם שלו  ממש לפני שהוצאתי את הסינגל הראשון בלי תכנון מוקדם פשוט ככה  הוא קפץ לי לראש והחלטתי פשוט ללכת עם זה. מי אני ? אני אדם פשוט שאוהב מוסיקה כל כך שאני מוכן לוותר על הכל בשבילה. מוסיקה היא חיים ורק שם אני מאושר . בכל השעות שאני לא במוסיקה אני פשוט סובל ומדמיין את החזרה לגיטרה ולכיסא שלי מול הפסנתר.יש לי בת זוג מדהימה, 6 אחים ואחיות אבל אני בן יחיד לאמא ואבא שלי (הם התגרשו כשהייתי בן 4). לאחר גירושי הוריי, עברתי עם אמא לתל אביב, שם גדלתי משך 10 שנים ועם שחרורי מהצבא, התחלתי לעבוד יחד עם אבא בחנות בגדים משפחתית, תקופה בה התחלתי לשלב באופן בולט יותר את המוסיקה.יום אחד, בגיל 24,  לא יכולתי ללכת יותר לעבודה. הנפש פשוט התנגדה לי ,פשוט כך!  לא נתנה לי ללכת יותר לעבוד.ה סבלתי מהתקפי חרדה מאד מאד קשים וזה ריתק אותי לתוך החדר שלי לתקופה ארוכה , משם למזלי יצא האלבום הראשון שעכשיו בקרוב יראה אור..התרופה היחידה שלי הייתה המוסיקה. פשוט הייתי מנגן, כותב, מלחין, שר, יוצר מוסיקה על פסנתר, מפוחית, גיטרה, לא משנה העיקר מייצר מוסיקה מתוך הנפש שלי 14 שעות ביממה בערך כל יום כל יום.לא קבלתי הרבה תמיכה מהבית, אמרו שאין בזה כסף אמרו ועוד הרבה דברים כמו  “אתה תאבד את עצמך שם” אבל אני ידעתי שלא משנה כמה עני אהיה או מה יחשבו, אלא הבנתי מי אני ולאן אני שייך ושאני אתעסק בלייצר אמנות לא משנה מה יקרה.והנה, אני היום לאחר סינגל ראשון שקיבלתי עליו המון אהבה, השמעות ברדיו, כתבות  וכל המה שיכלתי לדמיין.אני זוכר שהחברים הקרובים אמרו לי “אל תשיר. עזוב, תמכור  את השיר ותעשה כסף”,  ואני זוכר שבפעם ראשונה שהושמעתי ברדיו, זאת היה הרגשה נפלאה”.

אז מתי למעשה החל הרומן הראשוני שלך עם מוסיקה?

“הרומן עם מוסיקה הוא מלידה, וזה מצחיק כי במשפחה הרחוקה יש כמה נגנים ומוסיקאים  אבל במשפחה הקרובה לא היו,עד שאמא שלי התתחתנה עם בעלה השני שהוא מעריץ ג’אז מושבע וממנו קבלתי את האהבה הטהורה הזאת למוסיקה לדעתי,  למרות שבמהלך נעוריי היו בינינו מחלוקות. היום כאיש בוגר אני מאוד מעריך אותו ומודה לו על הכל  ואפילו התקרבנו יותר ואנחנו ממשיכים ללכת להופעות ג’אז ביחד.אני חייב לציין שההתקדמות הרצינית הגדולה שלי עם המוסיקה החלה בערך בגיל 19 , שם הבנתי שזהו!  אין ברירה! החיידק תקף אותי ואין תרופה. זה היה רק עניין של זמן עד שהכל יתפרץ”

 זוכר את הפעם הראשונה בה עמדת על במה?

“בוודאי! הפעם הראשונה שעמדתי על במה? לא שרתי, רק ניגנתי בגיטרה ובוודאי שאני זוכר אותה: התרגשתי מאוד הרגל רעדה אבל האושר היה עצום שאי אפשר לתאר במילים, פתחתי את הגרון בפעם הראשונה בגיל 24 ומשם לא הפסקתי להתאמן: שעות של עבודה פיתוחי קול  וכו’ , עמוק בפנים ידעתי שאני מסוגל ולמזלי בחוץ לא הכי האמינו וזה רק דחף אותי להשקיע יותר ולרצות יותר”.

ספר על השיר החדש – Hey You .

“השיר החדש “Hey You”  נוצר תוך כדי עבודה על האלבום לרוב אני מעדיף להגיע לשלב ההפקה אחרי שהשיר מעובד אצלי בלב כמה זמן,  אבל השיר הזה היה קסם: עבדנו על השיר המפיק המוכשר אור שניר ואני, ופשוט התחלנו לנגן לנו בכיף: הוא בפסנתר ואני בגיטרה ומנגינה מעניינת תפסה את האוזן שלי אמרתי לו מהר תעצור תקליט . ובאמת כח היה: הלכתי הביתה, כתבתי מילים שריגשו את שנינו עד דמעות  והחלטנו זה השיר שיצא ראשון זה היה ממש כמו האהבה ממבט ראשון ..תוכן המילים נכתב על תקופות פחות טובות שעברתי בתוך מערכת זוגיות שלי בזמן שבת זוגתי הייתה באוניברסיטה בקנדה ואני הייתי בישראל.  המילים נוגעות לי עמוק בנשמה ומרגשות אותי כל פעם מחדש”.

 למה דווקא באנגלית?

“אני חושב שזה פשוט התחיל מאנגלית ושם היה הכי נח הרגשתי שיש לי את האפשרות והיכולות לכתוב ולשיר באנגלית אז פשוט זרמתי עם זה.  בנוסף גם תמיד חלמתי להוות השראה לישראלים שאפשר להצליח בעולם  ויהיה כיף לגרום אפילו לילד אחד לחלום בגדול מפה ולהאמין שבאמת הכל אפשרי אם רק נאמין ונהיה מוכנים לוותר על הכל למען המטרה שלנו” .

 מה החלום הגדול שלך?

“החלום הגדול שלי הוא  שיקשיבו לי. פשוט כך”.

מתי צפוי לצאת האלבום?

“האלבום כרגע בעבודה, אבל אני מאמין שאסיים לקראת החורף, סביבות נובמבר דצמבר”.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה