חדשני, מרענן,מושלם

היוצר והזמר זוכה פרס אקו”ם, רותם כהן, תקע השבוע יתד נוסף בקריירה המוסיקלית המיוחדת שלו ושחרר אלבום חדש, שני במספר, הנושא את השם- “לא דמיינתי”.

האזנה ראשונה לאלבום חושפת רותם כהן יותר אישי, זה הנובר עמוק אל נבכי הרגש והכנות, מטאפורי, אנטי מסחרי ועם זאת טוטאל מיינסטרימי.

כהן, כמנהגו, שם קרנן הזוהר של המילים על העליונה, רוקם לחנים התפורים ככפפה למשמעות הטקסטואלית אותה מנסה להעביר בשירתו ומגיש סלט מוסיקלי מתובלן היטב: יש בו פופ אירופאי, מנעדים אוריינטלים וספרדיים, ניחוחות רוק ופולק, אתניות ארצישראלית ומלודיה טבולה בחותמו האישי של רותם, שסגנונו הפך בר זיהוי עוד מאלבומו הראשון.

אחד השירים השרמנטיים המשאירים ידו הרמה של כהן כחביב הנשים הוא “מאוהבת פתאום”, RNB ים תיכוני סיפורי ומפולפל או “זה לא את” האישי ( בו כהן שר בתפקיד עצמו – “רותם תתאפק ותהיה אדיש..”) המלווה בניחוח ספרדי מעט טרובדורי . אגב, הקו הספרדי לטיני בולט באלבום ומציג את כהן באור של “מאהב לטיני” ( א-לה אנריקה איגלסיאס או ריקי מרטין דאז) בשירים כ”אוהב אותך ככה”, “כואב אבל רומנטי”.

האלבום דוגל, לצד הבלטות, בשירי קצב סנטימנטליים כ”אקוט שרי”, הדואט הסקסי עם מגי אזרזר ובלדות ענוגות דוגמת “איזה עולם” היפהפה, “לא דמיינתי” ( שיר הנושא) ו”השיר שלך” הרומנטי.

תוכלו למצוא באלבום הכל : שמחה, תוגה, רומנטיקה, תקוה ובעיקר אישיות מלאת נשמה ושמה רותם כהן הפותחת לבה בפני המאזין.

 

ביקורות סינגלים :

איציק קלה – “מולדת”

מילים ולחן: אופיר כהן

ארץ ישראל היפה מתגלה במלוא הודה ותפארתה בבלדה הפטריוטית החדשה שכתב והלחין אופיר כהן לזמר הותיק איציק קלה, מתוך אלבומו החדש וה-33 של קלה – שיר מדויק, מרגש המקבל משמעות כל כך גדולה בימים טרופים שכאלה.

https://www.youtube.com/watch?v=4ew8UlmnJpM
נטלי פרץ – “מחרוזת חפלה נוסטלגית”

לבכות בשירים שמחים זו אמביוולנטיות משוועת לחלוטין , הניגודיות הזו פוגמת במחרוזת החדשה של נטלי פרץ, הזמרת הצעירה העובדת בימים אלה על אלבום הבכורה – מלבד עיבוד טוב, המחרוזת קצת הולכת לאיבוד ונופלת לבנאליות משעממת.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=T0RFek1EQTNOakE9K0k=&br_id=

אליעד מלכי – “רציתי לאהוב”

מילים ולחן: אליעד מלכי

כוכב הרשת והפרובוקציות, אמן הפופ אליעד מלכי משחרר סינגל חדש – “רציתי לאהוב”, בלדת פופ דאנס המנסה לקחת את הסטייל שלו לכיוון מעט שונה  ( לטובה?) . בכותבי ביקורת זו התעלמתי מהקליפ הביזארי ורודף הפרובוקציות ( ותשומת הלב) אלא התעמקתי אך ורק במוסיקה : הלחן , דאנס מועדונים טיפוסי, מעט משעמם וחוזרני יותר מדי, ההתאמצות של מלכי לחפש את ה”סאונד החדש” מאבד קצת את הטעם והכיוון שהוא מנסה להעביר למאזין. שיר בסדר, לא יותר .

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=YFommOKLBtY&app=desktop

אניה בוקשטיין – “הכל עוד לפניי”

מילים ולחן: אניה בוקשטיין

סינגל חדש לאניה בוקשטיין – פשוט לעצום עיניים, להישען לאחור ולהתענג מקול הפעמונים. אה, וכן, ישנה השפעה נהדרת מהסיקסטיז והאייטיז .

https://www.youtube.com/watch?v=nyWu4qU0Q4c

 

8 הערות

להשאיר תגובה