תערוכה חדשה במוזיאון הרצלילינבלום- מסע ברחובות תל אביב – סיפור ועוד”אוצרות: שירלי גורן ויהודית בן לוי. פתוח בחול המעד סוכות בין התאריכים 8/10-10/10 בין השעות 08:00-18:00 בחינם לקהל הרחב, ללא עלות. בתיאום מראש.

אלפי  שלטי רחוב, ככרות, שבילים ושדרות מפוזרים ברחבי העיר תל אביב. כמה פעמים תהינו מיהם האנשים האלה? מה עומד מאחורי סיפור חייהם? מה המשמעות של הביטויים המוזרים ציהת”לי, בוקי בן יוגלי? מה זה ק”ם ומח”ל ומיהן שתי האחיות? התערוכה “מסע ברחובות תל אביב – סיפור ועוד” מספרת את סיפורה של העיר תל אביב כמו גם את סיפורה של הארץ בראי בוניה, מקימיה, משורריה, סופריה ורבים וטובים אחרים שתרמו כל אחד בתחומו ובתחומה לפיתוחה של הארץ והעיר תל אביב. כל אחד משלטי הרחוב מספר עולם ומלואו.

בתערוכה נספר את סיפורם של אלה שהעיר בחרה להנציחם: גיבורי וגיבורות התנ”ך, אישים ונשים שהפליאו לעשות במגוון תחומים, גיבורי המחתרות, מייסדי העיר, אמנים בתחומי עשיה שונים, מדינאי העולם שתרומתם להקמת המדינה, להצהרת בלפור או להצלת יהודים .

חלקה בראשון של התערוכה מוקדש לציוני הדרך החשובים בתולדות המדינה: השנה נחגוג 120 שנים לקונגרס הציוני הראשון, 100 שנים להצהרת בלפור, ו-70 שנה לכ”ט בנובמבר .אירועים מכוננים אלה מצוינים בעיר ברבים משמות רחובותיה הראשיים: אלי כהן, ישראל גרוזנברג, מקס נורדאו, המלך ג’ורג ועוד. חלק שני בתערוכה מספר על  אנשי התרבות והרוח מהמאות ה-12 וה-17;שלום שבזי, הרמב”ם, יהודה הלוי, לצידם של אלתרמן, שלונסקי, ביאליק וטשרניחובסקי . חלק נוסף  יוקדש לתל אביב כמרכז כלכלי ארצי, והנצחתם של אלה שתרמו לבנייתה של התשתית הכלכלית ברחובותיה: דוד חכמי, ליאון רקאנטי, שמעון מזרחי .

הפרק האחרון בתערוכה יוקדש לכל 64 הנשים ששמן הונצח ברחובות תל אביב, סיפור חייהן, גבורתן ותרומתם לתקומתה ולתרבותה של מדינת ישראל: גולדה מאיר, חנה סנש ליד פועה, שתי האחיות, ברכה פולד, אנדרומדה , לאה גולדברג, חנה רובינא, ויהודית מונטפיורי ועוד.

כל אלה מוצגים בתערוכה בצילום, סיפור, מוצג ומיצג היוצרים מרקם היסטורי ואנושי של הארץ, העיר ותושביה החיים כאן.

פעילות מיוחדת לבני נוער- מה עושים חברי “החבורה הסודית” במוזיאון הרצללילנבלום?

המוזיאון מציעה לבני הנוער בגלאי 10-14 ולהוריהם פעילות חוויתית אינטראקטיבית חדשה: החבורה הסודית במסע בעקבות כתב ידה המקורי של לאה גולדברג במוזיאון. מדובר בסיור חדש שמטרתו להציג לבני הנוער את התערוכה “מסע ברחובות תל אביב-סיפור ועוד”. המשתתפים נחשפים לגיבורי היישוב, אומנים ומנהיגים  המונצחים ברחובות העיר.

גם אתם מוזמנים לבקר בתערוכה החדשה לחוות את סיפורה של העיר תל אביב כמו גם את סיפורה של הארץ הזו בראי בוניה, מקימיה, משורריה, סופריה ורבים וטובים אחרים שתרמו כל אחד בתחומו ובתחומה לפיתוחה של הארץ והעיר תל אביב.

אלה מוצגים בתערוכה בצילום, סיפור, מוצג ומיצג היוצרים מרקם היסטורי אנושי של הארץ, העיר ותושביה החיים כאן.

בתערוכה מוצגים הסיפורים מאחורי שמות הרחובות כמו- לאן נעלם רחוב המיליונרים? כמה רחובות יש על שם נשים? למה לביאליק י שלושה רחובות על שמו? מהי התעודה האדומה?

הפעילות הינה שעתיים וללא עלות, מספר המשתתפים מוגבל.

מוזיאון הרצלילינבלום

המוזיאון הפרטי “הרצלילנבלום” הוקם בשנת 2009 ע”י בנק דיסקונט ומציג את ההיסטוריה הכלכלית של ישראל בד בבד עם התפתחות העיר תל אביב באמצעות פריטים היסטוריים מקוריים בשילוב סרטים ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים .   המוזיאון הפרטי שוכן בפינת הרחובות הרצל ולילינבלום וממוקם ב”בית שיף”, מבנה היסטורי בהיותו אחד משישים וששה בתיה הראשונים של אחוזת בית אשר נרכש בשנת 1945 ע”י בנק דיסקונט מידי בעליו, משפחת שיף. לקראת חגיגות המאה לעיר תל אביב, הוחלט להסב בניין זה, המיועד לשימור, למוזיאון פרטי לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית הוא המוזיאון הפרטי “הרצלילנבלום”,  וכחלק בלתי נפרד מתפיסת האחריות החברתית של הבנק לאפשר לציבור הרחב להיחשף לתכנים ולבקר בו, ללא תשלום. הסיורים במוזיאון הפרטי מתקיימים בעברית ובאנגלית.

כתובת: הרצל 13, פינת לילינבלום 26, תל אביב

שעות פתיחה: ימים א’-ה’ החל מהשעה 08:00, בתיאום מראש.  טלפון:  1-700-558-00

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה