השם “דורין לוי” אולי אינו אומר הרבה עדיין לרבים מכם, אך בימים בהם האלקטרו פופ הישראלי נמצא בנסיקה ופריחה עשירה, לא רחוק היום שגם דורין תהפוך לשם דבר בארץ, לא פחות ממה שהיא בחו”ל שם מסומנת כהבטחה מוסיקלית מרעננת וצעירה.

בשנת 2014 הוציאה לוי את אלבום הבכורה Underwater שקצר שבחים ובשלוש השנים האחרונות עמלה נמרצות יחד עם המפיק רובי פאייר לעבודה על אלבומה השני הצפוי לראות אור בקרוב, כשאחרי הסינגל הראשון מתוכו I Don’t Look Back שעורר הדים ברשת, מגיע Wasted המדבר על ההתמסרות לרגע האינטמי, הכאן והעכשיו עם כל הפחדים הנלווים לכך.

 

דורין, מתי החל הרומן שלך עם מוסיקה? מתי ידעת שזה ייעוד בחיים?

“הרומן שלי עם מוזיקה התחיל בגיל מאוד צעיר שהתחלתי לשיר שירים באנגלית שעוד לא הבנתי את המילים שלהם. בגיל 4 נחשפתי לקליפ של מדונה‘True Blue’ וזה הדליק אצלי את ניצוץ הראשון, התאהבתי.בגיל שש עברנו לגור בקנדה, שם זכיתי ללכת להרבה הופעות מדהימות, כיוון שדודי האהוב ז”ל היה הבעלים של תחנות רדיו ותמיד קיבל את הכרטיסים הכי שווים להופעות הכי שוות. ראיתי המון הופעות Duran Duran, Pink Floyd, Prince וכל הופעה כזו חרוטה לי בזיכרון כחוויה מדהימה. כשחזרנו לארץ קנו לי גיטרה ולמדתי בקונסרווטויורן, ומהמהלך ההרמוני הראשון שלמדתי התחלתי לכתוב שירים. בכל הזדמנות קניתי דיסק חדש וחרשתי עליו, חנונית של מוזיקה.אחרי הצבא רציתי מאוד ליצור, אז חשבתי ליצור אופנה, הלכתי לשנקר ללמוד עיצוב אופנה.כל מה שיצרתי היה קשור למוזיקה כמו חולצה מיוחדת עם אוזניות, לקראת סוף השנה הראשונה מרצה אחד אמר לי “העבודות שלך הם בנויות כמו שיר עם מרווחי נשימה” וזה היה הרגע שהבנתי שאני רוצה ליצור מוזיקה ולכתוב שירים בצורה ישירה, לשנה הבאה אחרי נרשמתי למכללת הד לתואר ראשון במוזיקה שבה הקמתי את הלהקה הראשונה שלי”.

מההתחלה כיוונת לחו”ל?

“במובן מסוים כן, בגלל שגדלתי בחו”ל, זה היה הכי טבעי בשבילי שמוזיקה היא לכל העולם, ככה אני תופסת את זה”.

במה שונה האלבום השני מקודמו?

“האלבום הראשון יצר את עצמו בתוך תקופה מאוד מסויימת של שלושה חודשים שעברתי שכל מה שיכולתי לעשות זה לכתוב שירים, שיצאתי מהתקופה הזו הבנתי שיצרתי אלבום וקראתי לו Underwater-  , כתיאור למצב הנפשי שהייתי בו, בעולם אחר, קצת בלי אוויר אבל קסום. הוא גם נכתב ברובו על גיטרה והאלבום שיצא הוא יותר ביטוי עכשווי שלי למקום שאני נמצאת בו היום, משלימה עם העבר ויותר בהווה, הוא נכתב ברובו על קלידים”.

איך את מסבירה את פריחת האלקטרו פופ הישראלי בשנה האחרונה?

“יותר ויותר אנשים בכל העולם וגם כאן עושים מוזיקה אלקטרונית על המחשב, המחשב והתוכנות מאוד נגישים לכל אחת ואחד ויש פחות מוזיקה שמוקלטת לייב, באופן טבעי יש פריחה להיצירה שהיא יותר אלקטרונית. אני אוהבת את השילוב של השניים, אלקטרוני עם כלים חיים”.

ספרי על השיר החדש.

“השיר החדש נקרא Wasted,הוא נכתב עם בן זוגי המוזיקאי איתן שפירא והוא מדבר על התמסרות לרגע הזה, להתקרב, מין רצון להגיע לקשר חופשי”.

מה ההיילייט של הקריירה שלך מבחינתך עד כה?

“כש-Forever 21  השתמשו בשיר שלי לפרסומת שלהם, זה חשף את המוזיקה שלי לקה”ל בכל העולם וככה נתן פוש לאלבום והופעה בפסטיבל בצכ’יה עם כל הלהקה המדהימה במקום קסום  שנקרא ז’נברג , קשה לי לתאר במילים מה היה שם אבל זה הרגיש קרוב לשלמות מבחינתי”.

 

מה החלום הגדול?

“החלום הגדול הוא הופעות בכל העולם, עם הנגנים האוהבים שלי, וקה”ל שמתרגש, בע”ה.והרבה הרבה יצירה!”

מתי ההופעה הבאה?

“יש לנו הופעה חדשה, פעם ראשונה ללא מחשב בכלל, נשיק אותה ב6.1  בטיילור מייד בת”א, תבואו!”.

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה