משכן האמנים הרצליה וסדנאות האמנים בירושלים מציגים שתי תערוכות יחיד של עינת עריף-גלנטי: שקיעתה של הזריחה: אסתטיקה של הרס וכיליון- אוצרת: סאלי הפטל נוה. פתיחה במשכן האמנים בהרצליה:יום חמישי ה-23/01/2020 החל מ-  20:00 (נעילה 28/2)

לעיתים די במבט אחד אל קו אופק בלב ים כחול להלך עלינו קסם רב. תמונה זו נעכרת לנוכח כמות הפסולת המצטברת בחופים, שחושפת רק באופן חלקי את חומרת המצב. חומרים רעילים שמקורם בפסולת תעשייתית, מי שופכין המוזרמים אל הים, דליפות נפט וכימיקלים מאוניות תובלה, זיהום מאסדות קידוח, מתקני התפלה, תחנות כוח לייצור חשמל  וכמויות אדירות של פלסטיק ומיקרו-פלסטיק מכוננים את המשבר האקולוגי העמוק בו שרויים הימים והאוקיינוסים בכלל והים התיכון בפרט.

הסתירה העמוקה בין יופיו של הים אל מול הידיעה הטורדת על רמות הזיהום הגבוהות באוקיינוסים ובימים הניעה מהלך עבודה, שנמשך כשלוש שנים, בו התמסרה האמנית עינת עריף-גלנטי לים התיכון ולרצועת החוף שלו. במהלך שנים אלו ביקרה שוב ושוב בחופיו והפליגה בספינת מחקר אקולוגית למעמקיו במטרה ללמוד מקרוב על מצבו הפגיע. התיעוד עובד לגוף עבודה נרחב בצילום סטילס ווידאו.

גוף עבודה זה של עריף-גלנטי, הכולל שני כיווני יצירה המשלימים ומהדהדים זה את זה, הניב שתי תערוכות יחיד אשר יוצגו בזו אחר זו.

תגובות

להשאיר תגובה