גוסטו – ברהם

מילים ולחן: גוסטו

גוסטו הוא אחד היוצרים, כותבים, מוסיקאים ומבצעים המוכשרים שיש במחוזותינו, הוא מצא את החיבור המדויק בין הנשמה, הרגש והלב למוסיקה וליצירה, יוצר המצליח לפרוט על כל נים רגש שלא יכול להישאר אדיש לשירתו. כך גם בשירו החדש – “ברהם” שכתב והלחין בעצמו – מרגש, מצמרר, ממכר ובעצם כל סופרלטיב שארשום פה על גוסטו יתגמד לעומת כשרונו של זמר הנשמה הזה. שיר הלל של גוסטו לברהם סווירי, דמות ירושלמית שהשפיעה עליו רבות בילדותו.

שלום חנוך – “גיטרה”

שלום חנוך, אגדת הרוקנרול הנצחית, מוציא סינגל חדש מאלבום חדש – שיר הלל ואהבה לגיטרה, משוש חייו, בבת עיניו וחברתו הנאמנה מילדותו – מרגש ויפה, והניחוח הנוסטלגי עושה לשיר רק טוב.

הזאבות – Touch Me

להקת הרוק הישראלית – “הזאבות”, מעצמה נשית של רוקנרול מקומי, משחררת קאבר רוקי במיוחד נוטף גיטרות ונטול קיטצ’יות ללהיטה של סמנת’ה פוקס מהאייטיז- Touch Me (שמעת, סמנת’ה?) .

הגרסה של הזאבות מעניינת כי היא שונה מהציפיות, לא מנסה להתחקות אחר המקור ולא מנסה להתיפייף יותר מדי: הן בועטות, לוהטות ולא עושות חשבון – כל התכונות מעין עשויה להקת רוקנרול אמיתית.
הזאבות הוא הרכב רוק נשי המושפע בעיקר מהסאונד של שנות ה90 ומנגן חומרים מקוריים בעברית ואנגלית.

בשנת 2012 הוציאה הלהקה את המיני- אלבום הראשון שלה בהפקתו המוזיקלית של יהוא ירון.

במהלך השנה האחרונה נכנסה הלהקה חזרה לאולפן יחד עם המפיק נדב פרסר והקליטה את המיני- אלבום השני, אותו ניתן לשמוע במלואו בעמוד היוטיוב של הלהקה.

הזאבות הן:

יפעת בלסיאנו- שירה וגיטרה

מורן סרנגה- גיטרות

מורן לחמי-בס

שירן פרנקו- תופים

הופעת השקה לקליפ- 7.12 בר גיורא ת”א שעה 20:30

נועה מיי – New View

מילים: נועה מיי, לחן: רן שם טוב

נועה מיי, יוצרת שמוסיקת ה-Soul והרית’ם אנד בלוז זורמת בעורקיה, משחררת סינגל חדש מתוך EP חדש המשלב שלל ההשפעות עליה: דאנס, פופ, רוק, בלוז, סול ובעיקר שיר שפשוט גורם לך לרקוד באשר אתה.

http://www.linkton.co.il/linkton.php?lt_id=VkZkd1NtVnJOWEZaTTJST1ZrVXdPUT09K1Q=
דני גלבוע – אני שוכב לי על הגב

מילים: יענק’לה רוטבליט,  לחן: גדעון אלרן

דני גלבוע, הפעיל לא מעט שנים בסצינת המוסיקה המקומית ( ולצערי לא תמיד זוכה להערכה הרבה לה הוא ראוי), הוציא לאחרונה גרסה משלו ל”אני שוכב לי על הגב”, הקלאסיקה של אריאל זילבר, בביצוע בלוזי, מחוספס (כקולו של גלבוע) ושונה – הקול החם והמעט מלנכולי נותן לשיר משמעות אמיתית, כמו שהתכוון המשורר בדיוק. מעורר השראה.

https://www.youtube.com/watch?v=88vI5kaj9H0
יהונתן וענונו – “עד יום מותי”

מילים: ארלט ספדיה, לחן: יווני

יהונתן וענונו בביצוע פולקי ויותר אקוסטי, שונה ומיוחד לקלאסיקה של איציק קלה – “עד יום מותי”. שימו אוזן – אינטרפרטציה מעניינת.

https://www.youtube.com/watch?v=vqtB5LWaJog

ניסים קדוש – “הצילני”

מילים: ניסים קדוש, לחן: ניסים קדוש ואיציק קרייף

היוצר והזמר ניסים קדוש, המוציא אוטוטו את אלבומו הבכורה, משחרר סינגל מצמרר שנכתב בעקבות אישה שאיבדה בעלה באסון הכרמל  לפני כחמש שנים, ופנתה לקדוש שיקדיש שיר לבעלה המנוח.

לפניכם השיר שנכתב לזכרו ובהשראת סיפורו של מישר איליה לנגמן ז”ל שנספה באסון הכרמל , שהותיר אישה בהריון בחודש שמיני.  

https://www.youtube.com/watch?v=BrRC4bwV5gg&feature=youtu.be

 

41 הערות

להשאיר תגובה