הכירו את אפרת קוזין, יוצרת וזמרת צעירה שבימים אלה עושה את צעדיה המקצועיים הראשונים בתעשיית המוזיקה עם מיני-אלבום ראשון שצפוי לצאת בימים אלו. קוזין, שחקנית ומשוררת במקצועה, מטפלת באיזון גוף נפש והעלתה הצגת יחיד פרי עטה (“נוסעת בחלל הפנוי”) ומחזה (“סולמות וחבלים”) שעלה השנה בפסטיבל “צו קריאה” בצוותה.

קוזין, המגיעה מעולם דתי, מחברת ביצירותיה את קו התפר בין קודש לחול ובין חוויות כוללניות לאישיות אותן חווה בשגרת יומה. בימים אלה יצא הסינגל הראשון שלה – “דבר”, הוא כתבה והלחינה בעצמה בהפקתו המוזיקלית של צח דרורי.

מתי החל הרומן שלך עם מוזיקה?

“מוזיקה תמיד ליוותה אותי   מגיל צעיר , היא תמיד נתנה לי מעוף,השראה וכח. בכיתה י’ בחופש הגדול,  הסתגרתי בחדר ,לימדתי את עצמי  לנגן בגיטרה ושנתיים אח”כ כבר התחלתי לכתוב ולהלחין ובהמשך להופיע”.

 מהן ההשפעות המוזיקליות שספגת בבית וכיצד הבית הדתי בו גדלת השפיע על ישותך כיוצרת?

“אמא שלי ניגנה על אקורדיאון הרבה שנים ומאד אוהבת מוזיקה כך שמוזיקה סבבה אותי, אבל הטעם המוזיקלי שלי  השתנה מאד בהתאם לצמתים שעברתי בדרך ולשינויים הפנימים שבתוכי.גדלתי בבית דתי ובמסגרות דתיות בצעירותי ,כך שהמיזוג בין קודש לחול ,מאד משפיע על היצירה שלי , בין אם ארצה ובין אם לא ,זה משהו שנטמע בי , כמו חלק מהדנ”א    שלי, יש לי דיאלוג ושיח מתמיד עם המקום  של הקודש והחול בחיים שלי ביחד עם המורכבות שלו  והרבה מהדיאלוג הזה מתבטא בשירים שלי”.

ספרי על השיר החדש – “דבר”.

“השיר “דַּבֵּר” נוצר לאחר תקופה מורכבת וכאובה של פרידות  – מותו של אבי  האהוב שהיה מאד קרוב אלי והיווה כתף תומכת  לאורך השנים , ומותה  של סבתי שהייתה בשבילי אדם מאד משמעותי בחיי,באותה תקופה השתתפתי בסדנא “מקורוק” בהנחיית מיקי שביב, בה למדנו את ספר יחזקאל ואח”כ היינו מלחינים בהשראתו שירים. באחד הימים של הסדנה  נפגשתי עם הפסוק  בו אלוהים אומר ליחזקאל, “דבר בן אדם” , הפסוק הזה  היווה השראה לשיר – ” דַּבֵּר “.

הציווי במשפט הזה  ,נותן אפשרות לתקווה ונחמה מתוך אמונה שמישהו מקשיב.   אני  מבקשת בשיר  : “דבר ישר, הפוך, לא אסוף, רק דבר ” ,  מתוך התפיסה שעצם התנועה של הדיבור החוצה היא כשלעצמה, בכוחה לפרוץ את הבדידות”.

מתי אלבום בכורה?

“התחלתי לעבוד על אלבום הבכורה  עם צח דרורי , בינתיים  הקלטנו  שלושה סינגלים.” דַּבֵּר ” יצא לעולם והשניים הבאים : ” מי שאמר עלי ” – שאת מילותיו כתב : הרב קוק  ו” אם יש לך חיסרון ” אמורים לצאת ממש בחודשיים הקרובים”.

מאמינה עדיין בקונספט של אלבום בעידן הרשתות החברתיות?

“אני מאמינה שאלבום עדיין חשוב  גם  כיום בעידן הדיגיטלי,אלבום מספר איזשהו  סיפור שהוא יותר מסך חלקיו  של כל שיר בנפרד,  סיפור דרך של כל השירים . הוא מאגד  תהליכי יצירה  של היוצר  באותה נקודת זמן  וזה נותן חוויה יותר שלמה ומיוחדת למאזין”.

מה החלום הגדול שלך?

“החלום גדול שלי הוא שהמוזיקה שלי תגיע לכמה שיותר אנשים, תיגע בכמה שיותר לבבות  ותאפשר ריפוי וחיבור”

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה