בעוד שבוע יערך גמר האירווזיון בקייב בירת אוקראינה, לישראל יש כמובן נציגות גם השנה, אבל סביר להניח שגם אם ממש תתאמצו לא תדעו לזכור את שמו של הנציג, שלא לדבר על השיר. קווים לדמותו של כישלון

במוצאי שבת הבאה ישבו מיליוני צופים מול מרקעי הטלוויזיה ברחבי העולם ויצפו בתחרות האירוויזיון השנתית, כמו ביותר מ-40 השנים האחרונות, גם השנה שלחה ישראל נציג לתחרות השירים הגדולה בעולם, כשכבוד , יוקרה והמון חשיפה מונחים על הכף.

השנה, נבחר ברוב קולות, אמרי זיו, זמר מסוקס, שהיה עד לאחרונה זמר ליווי של משלחות ישראל בשנתיים האחרונות והשנה החליט לנסות ולהוביל את עצמו למרכז הבמה, זה עבד לו בתחרות הישראלית, אבל ככל שנוקף הזמן, קטעי החזרות מקייב משוחררים לעולם ומסתבר שהפארסה שהולכת להיות על הבמה כנראה תהדהד לאורך זמן.

צפו בחזרה: 

זיו, לפחות על פי מקורבים להפקה הוא סוג של”בובה על חוט” נטולת החלטה, ואם בשנה שעברה , חובי סטאר, היה זה שקבע את כללי המשחק ועשה ל”טדי הפקות” (החברה שמפיקה את ה”כוכב הבא”) חיים קשים, אמרי זיו, כך נדמה, נפל לידיהם כמו תפוח בשל, שמחפש הזדמנות לפרוץ ומוכן לעשות הכל לשם כך.גם במחיר של אי הבעת דיעה בשום צורה שהיא.

את השיר -IFeel Alive כתבו לו צמד כותבים ישראלים, וסביר להניח שאתם בכלל לא מכירים, אחרי הכל, בניגוד גמור לנדב גדג’ שהיה עם כריזמה ושיר מצויין, הפעם מדובר בזמר אנמי שפרט לחיוך שובה הוא לא מציע כלום. השיר, הותאם לו מאוד בחשיבה על שירה באולפן, שכן שם ניתן לבצע שלל תיקונים ולהפוך כל צפרדע לזמיר, אלא שבשירה חיה הפלצט נשמע נורא, והשירה בכללותה היא לא הפורטה שלו. זיו, שיודע לנוע מצויין על הבמה, יודע לשיר קצת פחות וכמו שאמר בעבר איש מקצוע, הוא לנצח יהיה זמר ליווי, הוא מזייף בגבוהים, מנסר בנמוכים ומלווה ברקדני ארובי לבמה שעסוקים בלנופף עם היד כשהוא מתאמץ לשיר בקול נואש. למעשה מכיון שהתחרות הזו ידועה בעיקר בקהל ההומואים שמצביע ברגליים, הדגש הוא על המראה שלו, לראיה, הוידאו ארט שמוצג על הבמה מאחוריו בזמן השיר, שמלווה בתמונות שלו בגופיה החושפת שרירים בוטחים, מה שבטוח יוביל לכמה נקודות מגברים מריירים ברחבי העולם.

לנצח זמר ליווי? צילום דוד וינוקור
לנצח זמר ליווי?
צילום דוד וינוקור

אז מה יהיה?

מכיון שהשנה רוב השירים בתחרות לא באמת תופסים את האוזן, יש עוד סיכוי שזיו יעלה לגמר,אבל אז ינחול כישלון צורב בתחרות הגדולה, זיו הוא זמר חביב, אבל לא כזה שיעמוד בקדמת הבמה, ואם לפשוט על פי שנים קודמות, זיופים לנצח ישארו בתודעה של הקהל הישראלי (ראו את מקרה הראל סקעת עם “מילים”) ואם לשפוט את זה יותר, אחרי הכל גם נדב גדג’ וגם חובי סטאר נעלמו לתהום הנשיה אחרי אותה תחרות מה שסביר להניח יקרה גם הפעם לזיו, אבל עד אז, שיהיה לנו קוראז’ ו- דוז פוואה- וכמובן- ויוה לדיוה!

7 הערות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה