נטע פלג מנסה להסביר את סוד ההצלחה  של חברת י.ב קורמן הנמצאת בחזית החברות למערכות מיגון אש בישראל

בעת בנייתו של מתחם הקניות ONE בעפולה, פנתה אל חברת י.ב. קורמן מערכות מיגון אש, חברה כלשהי, וביקשה הצעת מחיר עבור ביצוע אטימה בין גבס לתקרה. כשקיבלה את ההצעה, טענה החברה כי  מחירה של ב. קורמן גבוה מידי, בחרה בחברה אחרת שתעשה את העבודה. מנכ”ל החברה אופיר חי מספר כי אותה החברה שנבחרה אכן ביצעה את העבודה, חוץ ממשהו חשוב אחד שלא בוצע והוא סעיף אטימת האש בין קיר גבס לתקרה. כעבור חצי שנה, קיבל חי שיחת טלפון מאנשי החברה שקודם לכן דחתה את הצעתו, אשר ביקשו ממנו שיגיע במהרה לייעץ להם.

התברר לו כי במקום פרצה שריפה כשהאש ליבתה בדיוק באזורים שלא נעשתה האטימה, בין משטחי הגבס לתקרה,  והתפשטה במהירת בין החנויות שבפרויקט ONE.  “התפשרו ולקחו חברה שנתנה מחירים זולים, אבל עשתה עבודה לא מספיק טובה, וזה שרף את כל המתחם. בסוף אנחנו הגענו וביצענו את האטימה, ועכשיו זה עלה להם בערך פי 10 יותר מההצעה המקורית שהם פסלו, כי כבר היה מדובר בשטח בנוי של חנויות שבהם יש סחורה, וזו עבודה מורכבת יותר.

“מוסר ההשכל כאן הוא  שבכך שהחברה חסכה היא קיבלה עבודה חפיפניקית, ושילמה ביוקר. בתחום של מיגון אש, אי אפשר לעשות הנחות  וחייבים לבצע את העבודה כמו שצריך. תנו לניסיון ולידע שלנו לעבוד בשבילכם”, אומר חי, “אצלנו תמצאו את כל המרכיבים הכי חשובים בתחום מיגון האש: מומחיות, זמינות, מלאי של חומרים, צוותי עבודה מקצועיים, שירות מעכשיו לעכשיו כי אנחנו מגיעים לכל מקום”

 י.ב. קורמן מערכות מיגון אש בע”מ מעניקה פתרונות להגנה פאסיבית מפני אש, זאת באמצעות חומרים אקריליים ואביזרים ממגנים אש. החברה שנמצאת בקדימה הוקמה ב-2006  והינה חלק מקבוצת י.ב. קורמן, (שנוסדה ע”י חיקי קורמן  ומעניקה פתרונות בניה מתקדמים). מבין לקוחות החברה נמנות החברות המובילות במשק בתחום הבנייה, תעשיות צבאיות וכימיות ומשרדים ממשלתיים, כמו גם חברות  שהקימו פרויקטים מסחריים גדולים וידועים ברחבי הארץ.

פעילותה של י.ב. קורמן מערכות מיגון אש מתבצעת על ידי צוותי עבודה מיומנים והיא נחשבת לבין הספקים והמייבאים הגדולים בארץ של חומרי מיגון אש.

חי מדגיש  כי כל החומרים שברשות החברה מאושרים בהתאם לתקן הישראלי 631 , הנדרש לבניינים בתחום של מיגון אש. החברה עובדת בצמוד עם מכון התקנים הישראלי, כשכל חומר  מיגון חדש שהיא מייבאת לארץ, עובר תהליך של אישור תקן מול המכון ורק לאחר קבלת האישור  תחל החברה בשיווקו של החומר.

“החומר צריך לעבור בהצלחה מספר טסטים כדי לעמוד בתקן 631 , הליך אישור חומרים הוא מורכב וממושך ויכול לקחת פרק זמן של בין חצי שנה לשנה וחצי, כשעלות טסט לאישור היא כ-30 אלף שקלים. אמנם מדובר בהשקעת כספים וזמן לרווח עתידי, אבל  להרבה יבואנים, בפרט הקטנים שבהם – אין את הזמן, הכוח או היכולת הכספית לעמוד בזה”, אומר חי, “לעומתם, י.ב קורמן היא חברה גדולה וחזקה שיכולה להשקיע את מה שצריך בכדי להביא לאישור החומרים המיובאים על ידה.

“אני יודע על הרבה חברות אחרות שמביאות חומרים לא מאושרים, וזה גורם נזק ליועצי בטיחות שלא מספיק מכירים את התחום כי הם משקיעים בפרויקט שלם עם חומרים לא נכונים ולבסוף הפרויקט שלהם נפסל מבחינה בטיחותית. ראיתי את זה קורה לא מעט בתחום שלנו”.

1dc64315-7fbd-4267-aff0-e3c1e0ff706a

התחומים בהם עוסקת  י.ב. קורמן מערכות מיגון אש הם בפירוש מצילי חיים ורכוש. העיקרי שבהם הוא נושא איטום חדירות בין אזורי אש שונים – האיטום מתבצע בחומרים המיובאים על ידי החברה, מאושרים בתקן ישראלי 631 ומיושמים בשטח לפי הוראות היצרן.  כמו כן החברה מספקת שירותי מיגון קונסטרוקציות פלדה באמצעות צבעים תופחים וחומרים צמנטיים שהם חומרים מעכבי בערה נגד אש המיושמים בספריי ; כל החומרים מאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי והם ובעלי תקני בטיחות אירופאים ואמריקאים.  

המחלקה הטכנית של החברה זמינה ויודעת לתת  את כל הפתרונות לבעיות מורכבות בתחום מיגון אש. החברה מבצעת גם כן  איטום נגד חדירת גזים לממ”ד (מרחב מוגן דירתי) וסימון הממ”ד כולל שימוש בציוד נלווה, כשיש הקפדה לעשות כן לפי הוראות והנחיות הג”א. בנוסף היא מתקינה בבניני מגורים מגוון רחב של שלטי בטיחות פולט אור עפ”י דרישות רשויות הכבאות.

מבחינת בטיחות אש, החברה מתמחה גם בסיוע ליזמים, חברות קבלניות ומפעלים בדרכם הלא תמיד פשוטה לקבלת טופס 4, לאישור אכלוס דירה או מבנה. “העזרה שלנו חשובה, כי לא כולם מצליחים לקבל טופס 4, וההמתנה אליו מהווה לפעמים את העיכוב הכי רציני בהשלמה של פרויקט”, מוסיף חי,  “טופס 4 זה השלב האחרון לאכלוס דירות – העניין הכי חשוב ליזם, שרוצה שיתנו לו את הטופס בזמן ויהיה לו שקט,  שלא יהיו לו עיכובים, קנסות ודיירים עצבניים שמחכים להיכנס לבתיהם החדשים. לנו יש ניסיון וקשרים, מה שמקל ומזרז את התהליך וכמובן חוסך זמן יקר ואנרגיות”.

לדבריו, י.ב. קורמן מערכות מיגון אש בע”מ חרטה על דגלה את חובת העמידה בזמנים, לשביעות רצון הלקוח ; משום כך, היא מבין החברות הגדולות הבודדות בענף, המעסיקות צוותי עבודה שהם עובדי החברה ולא  כאלו המועסקים דרך חברות קבלן או כוח אדם. יתרון זה מעלה את י.ב. קורמן הרחק מעל המתחרים שלה, ומאפשר ללקוחות החברה זמינות גבוהה ומענה מהיר.

 

תגובות

להשאיר תגובה