בדרך כלל הבליינים מהערים השכנות של תל אביב, מגיעים לעיר הגדולה, כדי לבלות ולהרים כוסית באיזה בר שכונתי ולא להפך. החלטנו לצאת מהעיר, ולראות מה קורה בברים של הערים השכנות. בגלל שבאלכוהול עסקינן, הדרמנו לעיר היין, ראשון ציון וקפצנו לטעום כמה בירות מתוך שבעת הבירות שמסמלות את הבר ‘ברשבע’.

לדברי אלון מדמוני הבעלים של ‘ברשבע’ בראשון לציון, כשהיה סוגר את המשרד שלו ורצה לסיים את היום עם איזה כוס בירה טובה, הוא היה צריך לנסוע לברים בתל אביב. “במשך הרבה הזמן רציתי לפתוח מקום בראשון, כי פה כל הברים או רובם הם לא ברים מושקעים עם מוזיקה טובה, אלכוהול משובח ואוכל טעים”, מספר מדמוני. “רציתי לפתוח מקום כזה בראשון, בר לחבר’ה שיסגרו את המשרד בשבע – שמונה ויבואו לסיים את היום בכיף. יותר מאוחר בסביבות עשר, המקום הופך ליותר לצעירים ואנחנו משמעים מוזיקת ארדקוד ומנסטרים”. מדמוני (51) תושב ראשון לציין, מגיע בכלל מעולם הדלק, הסולר והארנגריה, למעשה זאת הפעם הראשונה שהוא עוסק בתחום חיי הלילה.

m_24_08_2015_12_08_19_17591849_jpg-min

“תמיד היה לי חלום לפתוח בר, הייתי איש של ברים. בשנים האחרונות יצא לי להיות הרבה בלונדון מטעמי עבודה, אחרי שראיתי שם את הברים התאהבתי בסצנה הזאת ואמרתי שאני חייב לעשות משהו לעצמי. זה היה מין חלום שהגשמתי אותו, הולך קשה בנתיים, אבל אני מאמין שזה השתפר. זה לא פשוט, צריך לחיות את חיי הלילה, לעבוד עם היחצ”נים הנכונים ואני לא איש של חיי הלילה, אני לא מעורבב בברג’נה, אז לי זה יותר קשה”.

“החלטנו לקרוא לבר ‘ברשבע’, מכיוון שיש בו שבע סוגי בירות מיוחדות”, ממשיך מדמוני. “המספר שבע הוא מספר קצת מיסטי אצלנו ביהדות, וכשפתחתי את הבר, לפני ארבעה חודשים, רציתי שגם כל התמחור יהיה בכפולות של שבע, אבל זה לא כל כך הסתדר לנו אז ירדנו מזה. הבר נקרא גם תחנת בירה, מכיוון שבמקום שהוא ממוקם הייתה התחנה המרכזית הישנה של ראשון”.

ספר על אופי הבר

“הבר הוא שכונתי ומאוד מושקע, בר לונדוני, לקחנו את העיצוב והאווירה מלונדון. כאמור הייתי המון בלונדון וכשהיינו מסיימים את יום העבודה היינו הולכים לבר ושותים כמה בירות. מאוד אהבתי את המנהג הזה, ולנו אין כזה דבר, בתל אביב יש קצת, אבל בראשון  פחות. אמרתי שאני חייב להביא את הסגנון הזה לפה. לקחתי את העיצוב משם, העץ המאגוני, העיצוב הסליזי, האבן הלונדונית על הקירות וקצת טפטים של לונדון”.

11217576_399765036897612_3411123188534198347_n

גם ברמת התפריט נשארת נאמן ללונדון?

“את התפריט לא יכולתי להביא, הייתי צריך לגייר אותו בשביל הישראלים, בלונדון אוכלים פיש אנד צ’יפס, ונקניקי דם שפחות מתאימים לתרבות הישראלית. הרכבתי את התפריט מכל מיני עדות, אבל את הבירות ואלכוהול כן לקחתי מלונדון, האלכוהול משובח מאוד”.

כאמור ‘ברשבע’ זכה לשם הזה בגלל שבע סוגי בירות שהוא מציע. תוכלו למצוא בו את המלכה האדמונית והמלכה הבהירה, שני סוגי קסטיל, קסטיל רוש וקסטיל טריפל. בנוסף יש את בירת הבית שהיא  בירה גרמנית וכמובן אי אפשר בלי גלסבר וטוברג בחבית. בבקבוקים תוכלו ללגום גולסטר, קורנה וגינס.

מדמוני אומנם לא פתח את הבר עם שותפים, אבל יש לו שני עובדים שהמקום חשוב להם לא פחות מאשר לו. שני ילדיו עובדים יחד איתו בעסק, הבן שלו שבתחילת שנות ה-20 לחיו אחראי על ניהול הבר, ועוזר בניהול המקום, והבת שלו, תלמידת כיתה י”ב, עובדת בתור המארחת.

איך זה לעבוד עם הילדים שלך?

“בשבילי זה לא מיוחד, כי אנחנו משפחה מאוד חמה ואנחנו הרבה ביחד. גם כשעבדתי בתחנת הדלק הם עבדו איתי, זה כיף כי הם עובדים מכל הנשמה וכל כולם בתוך העסק. באמת אכפת להם מהמקום, אכפת להם מכל לקוח ולקוח, אני לא אראה אותם בסיטואציה שלא בא להם להיות במקום”.

יש לך שאיפות להגיע לעיר הגדולה?

“מאוד, אבל תל אביב היא עיר קשה. היא עיר שנשלטת ע”י כמה קבוצות בעיקר בחיי הלילה, זה לא דבר פשוט. לתל אביב גם לא חסר מקומות בילוי, כל המדינה נוהרת לשם, אתה רוצה לבלות בסופ”ש אתה נוסע לתל אביב. אמרתי שאתחיל פה, נביא לעיר הזאת משהו שחסר לה. ראשון היא עיר מצוינת, היא עיר גדולה עם תושבים מאוד איכותיים”.

31 הערות

להשאיר תגובה