השף הידוע צ’רלי פדידה ממלון שרתון תל אביב ומסעדת אוליב ליף מי אני השף צ’רלי פדידה (43) המכהן שף במלון “שרתון תל אביב” ובמסעדת “אוליב ליף” במלון עונה על השאלון שלנו

מה מיוחד בתל אביב : “כידוע תל אביב היא עיר ללא הפסקה ויש אין ספור מסעדות ומקומות בילוי שמשתנים על הזמן וזו חוויה שלא נגמרת לעולם עולם רוצים להגיע לעיר הגדולה וכך גם אני עשיתי כירושלמי שרצה לראות ולהתנסות אפשר לומר שאחרי 15 שנה שאני כאן עדיין לא ראיתי הכול”

סלקציה במועדונים : “זה החלק הפחות נעים בתל אביב , בעלי עסקים ממינים את הבליינים וגורמים לאי נעימות ושאתה כבר בפנים אתה מבין למה זה נעשה מתחיל להנות.”

המסעדה הכי טובה בעולם? “שאלה קשה מאוד מאוד , אני לא יכול לענות עולים לי לראש מלא מסעדות שביקרתי בהם בכל העולם ומכל אחד לקחתי איתי משהו”

המקום הכי רע שהיית בו ולמה?  “אני רוצה להישאר בחור טוב ולשמור על זכות השתיקה מאמין שכל שף היה עושה ככה”

המשקה שלי: קמפארי עם נגיעת אשכוליות מספיק לי”

איפה כדאי לראות את הזריחה בתל אביב: ” מקומת העסקים שממוקמת בקומה ה 18 במלון שרתון תל אביב ( זה המקום היחיד שאני נמצא בו בשעות כאלה ”

 מה העצה הכי טובה שהיית נותן לרון חולדאי?  “האנשים שגרים בתל אביב עושים את תל אביב שמור עליהם והם ישמרו עליך”

אם היית פותח מסעדה במקום אחר איפה היית ממקם אותה?  “שאלת השאלות ???? אין יום שאני לא שואל את עצמי וכשאמצא תשובה כולם ידעו”

 

מה הפדיחה הכי גדולה שעשית במטבח? “לא יודע מה להגיד. האמת היא שאין לי משהו שאני יכול להניח עליו את היד ולומר: “עשיתי טעות”. כשמדובר בבישול, גם אם טעית בכמויות או טיפלת לא נכון בחומרי גלם, כל טעות היא הזדמנות לנסות משהו חדש, ללמוד עוד על חומר הגלם ושיטות הבישול ולהתפתח”

מה נותן לך השראה? “כל דבר למעשה, אפילו עץ עקום ברחוב, יכול לתת לי תמונה למנה או לפרזנטציה מעניינת. ההשראה הכי טובה היא כמו תמיד הבישולים של ההורים שלי, שמבשלים קלאסי מהמטבח המרוקאי וכשאני טועם מנה אני נותן לה חידוש וטאצ’ משלי. אני לא יכול לבשל בלי.. בצל , שום , וירקות צבעוניים!”

ההישג הקולינרי הכי גדול? “לאחרונה זכיתי במדליה מהאולימפיאדה לבישול הגדולה והיוקרתית בעולם, שמתקיימת כל 4 שנים בגרמניה, ושם גרפתי את המאסטר גולד מבין 700 מתחרים.”

למי היית רוצה לבשל? “הכי אני אוהב לבשל לילדים האהובים שלי, שאני לא רואה הרבה בזמן האחרון בגלל שעות העבודה המרובות שלי. החיוך שלהם זה הפידבק הטוב ביותר ואף פעם אין לי מספיק “

1 תגובה

להשאיר תגובה