אבי בנימין היה במשך שנים מפיק מוזיקלי בתיאטרון גשר. כשעזב שם יצא לעולם במטרה למצוא את “הזרע שממנו נולדה המוזיקה”. כשחזר הוא נתקל במקרה בפועל במה ותאורן כשאחד מסתיר קול מן השמיים והשני רוקיסט שניגן בלהקות חובבים יחד הם יצרו את הטריו ‘בבל’ שמוליך את שומעיו למסע מוזיקלי חובק עולם החל משירה גראוגריאנית, אפריקאית ועד לשטייטל היהודי. חכו שתשמעו את הגרסה הג’אזיסטית שלהם ל’תקווה’

לא כל אוזן יכולה להכיל במשך שעה וחצי כל כך הרבה מקצבים, קולות ואפקטים מוזיקליים אבל אני בהחלט יכול. אני אומר את זה כי המופע החדש אתו יצאו שלישיית ‘בבל’ הוא בהחלט משהו שאנו לא רגילים לשמוע ביום יום המוזיקלי שלנו שהוא איך לומר די שגרתי שלא לומר משמים. אבל דווקא אולי משום שאלו קבוצת אנשים שלא מחוייבת להגדרות הנוקשות הם יצרו אוסף אקלקטי מרשים ומבוצע באופן וירטואוזי כשהמנעד נע בין ג’אז לאופרה בין שירה כנסייתית לאפריקאית “עבדנו על המופע הזה” מספר לי המוזיקאי אבי בנימין “במשך שנה וזה דומה יותר לעבודה של להקת רוק”.

איך מגיעים לעשות מופע של משלב כל הרבה סוגי מוזיקה ?

“הייתי לפני שנתיים בפריז לצורך עבודתי וכששהיתי שם צץ בראשי הרעיון”. בנימין מספר שהמופע הזה מסכם מסע שהוא ערך כדי לגלות “את השורש ואת הזרע שממנו נולדה המוזיקה.מה שגיליתי שעניין קשור לאינטונציה כלומר לא רק מה אומרים אלא איך אומרים באיזה טון. לבכי יש אינטונציה דומה באפריקה ובאמריקה היום ולפני מאות שנים כך שיש דבר שהוא משותף לכולם”.

במהלך הופעה שלו במחזה ‘הנפש הטובה מסצ’ואן’ הוא נתקל באיגור ממונוב פועל במה בעל יכולות ווקליות יוצאות דופן והתאורן אליהו סרבייסקי רוקיסט שניגן בלהקות חובבות “זהיתי אצלם כישרון יוצא דופן ובמשך שנה ליטשנו את זה”. הוא מסכם. 

רוצים לראות את ההרכב?

ב- 20.12 בשעה 21.00 הםיופיעו בתיאטרון בקאמרי

ןב-מ31.1.2018 יופי ההרכב בשעה 21.00 באותו המקום

 

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה