השכונה שיצאה זה עתה ממאבק מוצלח לשיפור התנאים בקאנטרי העירוני חנכה עץ מוצצים לטובת ילדי השכונה “זה מאוד תורם כשיש מקום מיוחד להיפתר מהמוצץ” מספר יו”ר ועד השכונה אלון לוי שמסביר איך בדיוק הפכה השכונה שלו למדורגת במקום הראשון באיכות החיים ולמה הדימוי של צפונים סנובים כבר מזמן לא נכון “יש לנו אנשים מכל חלקי החברה”

בשיכון ל’ סיימו עתה מאבק לשיפור השירות בקאנטרי לאחר שהתושבים קראו לא להירשם למקום “שגובה מחירים מופקעים ואינו מעניק שירות הולם” ציינו פעילים בשכונה שקבלו על כך שרמת תחזוקת המבנים במקום אינה טובה וכי חלקם מוזנחים. לאחר דין ודברים עם העירייה שאחראית על המקום הגיעו לסיכומים בהם לא יגבו דמי רישום לחוגים וכי יופחתו דמי המנוי לחוגים וכן ישופצו חלק מהמבנים ויעשה סקר שביעות רצון .

בשנה שעברה נבחרה השכונה במקום הראשון בסקר של אתר מדלן לשכונות הטובות בארץ “אני גאה בכך שנבחרנו, מספר אלון לוי מועד השכונה “תמיד כיף לראות את שכונה למד בראש הרשימה. כמובן שזה לא נותן לנו דבר אבל זה כיף” הדירוג נקבע לפי רמת השירותים מקומיים, שביעות רצון התושבים, חנייה, חינוך ועוד.

שכונה למד מובילה גם את המאבק כנגד פינוי שדה דב ונערכו ישיבות בעניין כמו כן התושבים מתנגדים לקו הרכבת הקלה שמתוכנן לעבור באזור השכונה ולדבריהם ניתנו להם הבטחות שהקו יעבור צפונה מהם.

עץ המוצצים הוא ספר ילדים שיצא לאור בשנת 2011. ע”י הסופרת לי טרכטמן אותו איירה הדס שדה. במרכז הספר סיפורה של הילדה נועה החוגגת שלוש ובעזרת עץ המוצצים בגן שלה היא נפרדת מהמוצץ. הספר מבוסס על חוויותיה של הסופרת גננת במקצועה שעזרה לאחייניתה להיפרד מהמוצץ אותו תלתה על עץ בקיבוץ אפק. בעקבות הספר רשויות רבות וכן יוזמות מקומיות יצרו עצי מוצצים בכל הארץ שאף קבלו חיזוק מאנשי מקצוע שהכירו בחיוב שבטקס.

בשכונה למד השיקו לאחרונה עץ מוצצים משלהם כדי שגם לילדי המקום יהיה עץ עליו יוכלו לתלות ולהיפקד באופן טקסי מהמוצץ “אני פשפשתי בזכרוני ולא זכרתי איך נפרדתי מהמוצץ” מספר לי לוי שהגיעו עם בנו להיפרד מהמוצץ “חנוכת העץ היא רק עוד אחד משלל הפעילויות שאנחנו יזמנו פה לאחרונה” הוא מספר “כמו גם מירוץ ל’, מופע פתיחת הקיץ ועוד דברים לתועלת התושבים”.

לסיום מספר לוי “השכונה הזאת היא כמו משפחה ויש פה אנשים מכל חלקי החברה ממש פשוטי העם” ואני מתפלא הכיצד ? “זה לא מה שהיה פעם. אנשים פה הם בגובה העיניים וללא הדימוי של צפונים שחצנים”.

תגובות

להשאיר תגובה