אירועי אופני ‘בורומפטון’ הבין לאומיים אשר מתקיימים בערים מרכזיות ברחבי העולם כמו, לונדון, סידני, פריז, אמסטרדם וברצלונה הגיעו גם לת”א. ביום שישי הזה, ה-25 לדצמבר יערך האירוע בעיר ובו השתתפו עשרות רוכבים נרגשים אשר יוזנקו מרחוב פרישמן בשעה תשע וחצי בבוקר. באירוע שיתקיים בארץ בפעם השנייה ברציפות,קהילת הרוכבים תתחלק לצוותים ותעבור משימות חווייתיות ברחבי העיר. יש לציין שבכל שנה המשימות, המסלולים והפרסים בתחרות הם חד פעמיים ולא חזרו או יחזרו על עצמם. התחרות תימשך כשלוש שעות וההשתתפות בה כרוכה בעלות של 50 שקלים אשר יועברו לתרומה בעבור המיזם הקהילתי “TeachTech”, הפועל לצמצום פערים חברתיים וטכנולוגיים בתל-אביב.

סיגל סופר (45) משנה למנכ”ל החברה, האחראית על האירוע מספרת שמטרת האירוע הינה לחזק את הקהילתיות של רוכבי ‘בורומפטון’ בארץ. לדבריה, בשנה שעברה השתתפו בתחרות כ-30 רוכבים, אך השנה מארגני התחרות צופים שמספר המשתתפים יעלה. “המשתתפים יתחלקו לצוותים שמונים בין שניים לחמישה אנשים ויחד הם יעברו כתשע משימות שונות ברחבי תל-אביב”, היא מספרת. “המשימות דיסקרטיות והרכובים נחשפים אליהם רק בתחרות עצמה, למעשה המשימות לא קשורות למסלול הרכיבה, אלא הן יצירתיות, הומוריסטיות, משעשעות ובעצם אין בהן פתרון שנחשב לנכון. למשל בשנה שעברה הרוכבים הגיעו למרכז סוזן דלל ושם המשימה הייתה לרקוד את ריקוד ה-‘ברומפטון’ שלך. התכונות שצריך על מנת לעבור את המשימות הן חוש התמצאות בסיסי, יצירתיות והומור ובעצם הדבר שמוביל את התחרות זה הרכיבה בצוותים”.

לטענת סופר, הרוכבים מצלמים את ביצוע המשימות ומעלים לעמוד פייסבוק ייעודי של ‘ברומפטון’ ישראל.”אם הרוכבים ישלימו שש ויותר מתוך תשע המשימות, יזכו כל חברי הצוות אוטומטית בפרס. לאחר מכן תתקיים תחרות אינטרנטית בה הצוות שעמד בתקנון וקיבל הכי הרבה לייקים על אלבום תמונות המשימות זוכה בפרס גדול בשווי של כאלפיים שקלים”, היא מספרת.

f24dd59c-b06f-4097-946d-2fe038165edc

“אופני ‘ברומפטון’ מתקפלים ובעצם ניתן לעלות איתם בקלות לכל כלי תחבורה שרוצים, למשל רכבת, אוטובוס, מטוס וכו’, אז בשנה שעברה אחת המשימות הייתה לשלב כלי תחבורה”, ממשיכה סופר לספר על התחרות. “היו אנשים שהצטלמו בשדרות רושיטלד ליד הפסל של מאיר דיזנגוף עם הסוס. בעצם כל המשימות ניתנות לפרשנות כיד הדמיון, ככל שהרוכבים עושים דברים יצירתיים יותר ככה הם יצליחו יותר. השנה יהיה בתחרות ספר משימות ומי שממלא בו שש משימות יקבל כבר בסיום התחרות פרס”.

למה היה לכם חשוב להביא את האירוע של ‘ברומפטון’ לת”א?

“תל אביב היא הבחירה האולטימטיבית, כי היא עיר מרכזית ומתבקש שהאירוע יערך בה. בנוסף לכך היתרון הגדול של הרכיבה האורבנית בא לביטוי במיוחד עכשיו בתקופה של העבודה על הרכבת הקלה בעיר”.

b67384f0-05b1-4d0c-93f6-9d7e61dc3fdd

תגובות

להשאיר תגובה