ניקוי ארובות ומנדפים תעשייתיים – רק עם מקצוענים!

כל בעל מטבח תעשייתי יודע עד כמה שימושיות וחיוניות הן מערכות הנידוף, שעל מרכיביהן העיקריים נמנים הארובות והמנדפים. מרכיבים אלו נדרשים לבקרה ולניקוי מעת לעת כדי לשמור על איכות העבודה במטבח ועל רמת היגיינה גבוהה, וכדי להקטין את הסיכון לשריפה. שירותי הניקוי של מנדפים וארובות חייבים להיות מבוצעים באופן מקצועי ביותר, כפי שעושה חברת מנדפים וארובות.

“מנדפים וארובות” היא חברה ותיקה ומוערכת המתמחה במערכות לנידוף עשן, אשר פועלת בפריסה ארצית רחבה מול לקוחות עסקיים, מוסדיים ופרטיים בעלי מטבחים תעשייתיים. החברה שעוסקת בכל הקשור למערכות נידוף עשן עובדת לפי תקן ניהול איכות ISO 9001 ומאחוריה שנות ניסיון רבות. עובדי החברה  עוברים הכשרות בטיחות והסמכות לעבודה בגובה, ומעניקים מעטפת שירות אדיבה ומקצועית ברמה הגבוהה ביותר. בין היתר, החברה אמונה על ניקוי מנדפים וארובות בהתאם לדרישות נציבות הכבאות ואחזקת מערכות נידוף עשן.

החשיבות של ניקוי מנדפים

מנדפים, המכונים גם קולטי אדים, מהווים אמצעי חיוני בכל מטבח תעשייתי. תפקידם לשאוב את אדי הבישול והריחות הבלתי נעימים ולהוציאם דרך הארובה, וכך הופכת חוויית הבישול ליותר איכותית ונעימה. ואולם, עקב השימוש הרב מצטברות לאורך זמן במנדפים שכבות שומן, דבר העלול לגרום להתלקחות כאשר גיצים המגיעים מהכיריים עולים למעלה. בעיה בטיחותית זו אף מחמירה מפני שאפילו גיצים קטנים עלולים לגרום לשריפה קטלנית, המקבלת הזנת אוויר רציפה וקשה מאוד לכבות. מעבר לכך, שאריות המזון והשומן שמצטברות במנדפים מהוות בעיה היגיינית: על שאריות אלו מצטברים חיידקים ומאחר שביום העבודה הבא מדליקים את האש במטבח, החיידקים נוזלים עם השומן הנמס אל המזון והכלים שלמטה.

הפתרון לבעיות אלו טמון בניקוי מקצועי שמבצעת חברת מנדפים וארובות. הניקוי מבוצע עם כלים וחומרים ייעודיים בעזרת עובדים מיומנים ביותר, ולאור עמידה בדרישות התקן האמריקאי 96 NFPA .ותקן מכון התקנים הישראלי 1001 חלק 6. יש לציין כי מנדפים ארגוניים וגדולים חובה לנקות מבפנים רק עם אנשי מקצוע, מאחר שבמנדף קיימים רכיבים רגישים וצריך להימנע מקלקול והרס, העלולים להוביל לעלויות יקרות מאוד על חלפים. מעבר לכך, חשוב להקפיד על בקרה שוטפת ותחזוקה שנתית של המנדף לפחות פעם בשנה על מנת לשמור על פעילותו התקינה.

מדוע צריך לנקות את הארובות

כמו במנדפים, גם בארובות מצטבר עם הזמן שומן ומכאן שהארובה יכולה להידלק במקרה שהמנדף עולה באש. מעבר כך, לניקוי ארובות יש משמעות גדולה מבחינת “חוק אוויר נקי” שאותו אוכפות הרשויות והמשרד להגנת הסביבה. החוק מתייחס בין היתר לפעילותן התקינה של ארובות במפעלים, במוסדות ובבתי דירות, לרבות בקרה, התקנה, וניקוי של ארובות ורמה נמוכה ככל האפשר של זיהום אוויר. לכן, ניקוי ארובות מקצועי נדרש הן מבחינה בטיחותית, הן כדי לשמור על תקינות מערכת הנידוף בכלל, והן כדי לשמור על אוויר נקי ולעמוד בתקנות איכות הסביבה.

 

גם ניקוי ארובות מבוצע על ידי חברת מנדפים וארובות בעזרת כלים ייעודיים ועל ידי צוות מנוסה ואדיב. הניקוי מתחיל בבדיקת הצטברויות שומנים לאורך הארובה, כאשר במקרה הצורך נפתחים פתחי השירות שדרכם ניתן לגשת לתוך הארובה. הניקוי עצמו כולל את המפוח שיכול להיות צנטריפוגלי, אך לרוב מסנן אוויר בהתאם לדרישות המשרד להגנת הסביבה, וכן את הארובה עצמה שמתחברת אל המפוח ונגמרת לרוב בגג. חשוב לציין כי ניקוי של ארובות מוסדיות מחייב הרבה מקיאות, הבנה, ניסיון וציוד הולם, כך שלא מומלץ לבחור חברת ניקיון המבצעת ניקיונות כלליים אלא בחברה שזוהי התמחותה המרכזית. זכרו שניקוי לא מקצועי של ארובה עלול להוביל לנזקים קשים לארובה עצמה, וחמור יותר – לפגיעות גופניות ופציעות בלתי הפיכות. לכן, עדיף להזמין את אנשי המקצוע אפילו אם מדובר בתקלה שנראית על פניה פשוטה יחסית.

להזמנת ניקוי מנדפים וארובות ולקבלת מידע נוסף בנושא, התקשרו אל חברת “מנדפים וארובות” בטלפון 073-7280619.

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה