מיומנו של חוקר פרטי: השלמת הכנסה

לשרון חבר ותיק שלי מתקופת הצבא היתה פיצוציה במרכז ת”א. לימים כשהעסקים פרחו החליט שרון להכניס את מאיר כשותף במחשבה לפתוח רשת פיצוציות.

מאיר שותפו יזם בנשמתו היה נוסע כל כמה חודשים למזרח הרחוק על מנת לחפש “מציאות” ולהביאם לארץ. כשמאיר נסע היה בנו דניאל חייל לפני שחרור ממלא את מקומו במשמרת הערב.

באחד הימים התקשר אליי שרון בשעות הערב המאוחרות, דבר שלא בשיגרה, “תשמע אני חייב את עצתך בעניין מאוד רגיש” וכבר למחרת נפגשנו במשרדי. שרון נראה מבולבל, “תשמע, אני נזהר במילותיי אבל נראה לי שדניאל הבן של מאיר מעלים כספים מהקופה”. בדקת במצלמות שאלתי? “בדקתי, לא נמצאו סימנים למעט כל פעם שדניאל במשמרת ערב ישנם “קפיצות” (ניתוקים) למשך שעה וקצת בשעות הלילה המאוחרות”.

הצעתי לשרון שנמקם מצלמה סמויה נוספת ונבדוק את פשר הדבר. “ממש לא” סינן לעברי שרון, הבחור גאון טכנולוגי וחובב גאג’דטים מושבע החשש שלי שהוא יעלה על זה.טוב,נפעל בדרך אחרת אמרתי, וביקשתי  לחשוב כמה ימים על אופציה נוספת ואז נצא לדרך.

חמישי הגיע והחלטתי לשלוח את סיון אחד החוקרות היותר מושכות “תשומת לב” לפיצוציה.  היא כבר תעשה את העבודה אמרתי לעצמי, תדרוך “קל” למה אנחנו חותרים בתיק ויאללה לעבודה.

הנתונים של סיון והפה הממולח שלה גרמו לדניאל ל”פלרטט” עם סיון בפיצוציה מעל שעה. התוצאות לא אחרו לבוא סיון תעדה את דניאל מכניס לכיסו מזומנים על כל בקבוק גריי גוס שמכר לבליינים באזור, בשעות שניתק את המצלמה.

למחרת שוחחתי עם שרון על הממצאים, בוא נבדוק שוב אולי מדובר במעידה חד פעמית, זה לא נראה כמו מעידה חד פעמית אבל כרצונך.

במוצ”ש שלחתי את סיון שוב לפיצוציה מה שעובד פעם אחת ללא ספק יעבוד שוב, בטוח עם הנתונים שיש לה.

למחרת שוב הגיע שרון למשרדי יש חדש? הכל שגרתי עניתי לו לבם של אנשים רבים מתכווץ במידה שארנקיהם מתנפחים.

לאחר  מס ימים התקשר אליי שרון, “מאיר חזר לארץ והחלטתי לשתף אותו בנעשה, ישבנו שלושתינו אני מאיר ודניאל ושמנו דברים על השולחן, מסתבר שדניאל הסתבך שלא בידיעת אביו בהימורים לא חוקיים ומהבושה החליט “להעלים” מהקופה כל פעם על מנת להחזיר את חובותיו.

את דניאל הוצאנו “לחופשה ללא תשלום”, ולך חבר יקר רציתי להודות על העזרה ועל הרגישות בטיפול בתיק” סיכם. הכל טוב עניתי בשביל זה יש חברים…

קובי אלטרס –חוקר פרטי

הכותב הינו בעליו של משרד החקירות Under cover  מודיעין עסקי וחקירות פרטיות. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים השמות והזהויות ופרטים מזהים אחרים שונו על מנת לא לחשוף את לקוחותיי.

 

תגובות

להשאיר תגובה