הטריבונה – רכילות עסקית

במהלך חול המועד סוכות נפגשו להם לארוחת צהרים במסעדת “הטחנה” במטולה, קבוצה של ידידים שהזדמנו לחופשה באזור: שר החוץ ישראל כץ, נדב אבקסיס, עו”ד מורן סמון בעלת משרד לעריכת דין המתמחה במשפחה וירושה וינון אדלר מומחה לדיגיטל בחברות מובילות. נושאי השיחה נשארו חסויים.

30,000 רוכבים ורוכבות אופניים השתתפו באירוע סובב תל אביב שנערך השבוע, בהם השתתפו משפחות עם ילדים, רוכבים חובבים, רוכבים מקצועיים, מדוושי סוף שבוע ורוכבים מכל הסוגים, שלקחו חלק באירוע, ונהנו מכבישים סגורים לתנועת רכבים. אומרת מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו, הממונה על תחום התחבורה, בינוי ותשתיות: “אני יודעת כי יש עדיין רבות מה לעשות בעיר לקידום תחבורת האופניים, ואכן הנהלת העיר בהובלתי, עושה ותעשה עוד הרבה דברים הנמצאים בתכנון ובביצוע, כדי לשפר את הנושא, ולהפוך את העיר לעיר גלובלית לאופניים, כי העתיד נמצא בתחבורה אלטרנטיבית”. בתמונה: ראש העיר חולדאי ומיטל להבי סגנית ראש העיר.

יונה ברטל מנהל חוג הידידים של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, ארגנה אתמול את מסיבת סוף הקיץ של חוג הידידים, בביתו של רפי מהודר במגדלי אקירוב בתל אביב. הגיעו כ-100 ידידים מהמובילים בישראל: משפחת סגול, שמלצר, נור, כוזהינוף, פרנקל, פרל, גילרמן, מיקי שטראוס והבן עדי שטראוס, משפחת אורן, חמי פרס, פרופ’ ולדן בתו של פרס, פרופ’ רוני גמזו מנהל בית החולים איכילוב ועוד רבים. יונה ברטל סיפרה לאורחים שמאז פתיחת מרכז החדשנות, ביקרו בו מעל 40,000 מבקרים, ונעשו מעל 100 אירועים אליהם הגיעו משלחות מכל העולם, וגם ממדינות שאין לנו יחסים איתם. חמי פרס הודה לידידים וציין את פועלה החשוב של יונה ברטל למרכז.  כמו כן הוזמנו גם שני ממציאים להציג טכנולוגיות מתקנות עולם, לצד המקהלה הקאמרית של תל אביב שהנעימה ביצירותיה את הארוע. בתמונה מימין: פרופ’ רוני גמזו מנהל איכילוב, יונה ברטל, דני וג’ניס גילרמן וחמי פרס.

השחקנית ומנחת הטלוויזיה דנה פרידר, חגגה יחד עם בכירי רשת מסעדות ההמבורגרים BBB את השקת בורגר טריפ 3, סדרת רשת חדשה הכוללת 3 פרקים, שצולמה בארגנטינה ותעלה בימים הקרובים. האירוע נערך בסניף הרשת ברחוב הארבעה בת”א, שם נחשף לראשונה המסע של דנה פרידר והשף הראשי אילן פנחס, אשר יצאו למצוא בארגנטינה את ההמבורגרים הטובים ביותר.

אנשי העסקים רוני אינסרנז ואשר מתיתיהו בעלי רשת אקסימי ווג (XIMI VOGUE), חגגו השבוע פתיחת 17 סניפים בהשקעה כוללת של כ-16 מיליון ₪. סניף הדגל הראשון של המותג בישראל יפתח בתחילת נובמבר בקניון עזריאלי ת”א, על שטח של 200 מ”ר בהשקעה של 1 מיליון ₪.

הסופר מודל, המנחה ואייקון האופנה הבינלאומית טיירה בנקס, נבחרה להיות הפרזנטורית והשגרירה העולמית של המותג NINE WEST.

עו”ד דנה הירשברג ועו”ד אריקה סלמון מנכ”ליות חברת “כארדיל”, עמדו בראש משלחת שנפגשה עם מר רדי חבירוב ראש ממשלת בשקיריה שבפדרציה הרוסית, במסגרתו נחתם הסכם שחברת “כארדיל” תקיים פלטפורמה חדשה של מערכת הבריאות הציבורית בבשקריה, בהשקעה מוערכת של כ- 100מיליון דולר.

כ- 3000 איש מהמגזר החרדי מכל המחנות ומכל החצרות, התכנסו בנייני האומה בירושלים ביוזמת הרדיו החרדי “קול ברמה” למיזם  שירת המונים (קולולום), בניצוחו של המאסטרו יואלי דיקמן ושרו יחד את השיר “אבא” של הזמר אברהם פריד. אריאל דרעי מנכ”ל הרדיו החרדי “קול ברמה” ציין שהיה מרגש לצפות באלפי חרדים מפלגים שונים, גילאים שונים שרים יחד בהתלהבות ובכישרון רב.

משה קארדי יו”ר דלק ישראל ומי שהיה המפכ”ל ה- 15 של משטרת ישראל, שב השבוע ממיאמי, לאחר שקיים סבב הרצאות בפני כ- 250 חברי קהילות ישראליות יהודיות, רובם אנשי עסקים ויוצאי מערכת הביטחון. נושאי ההרצאה נסובו סביב קבלת החלטות במצבי משבר ובמציאות משתנה. ההרצאות לווו בסיפורים של המציאות הישראלית, מעולם התוכן בו עסק קראדי כמפכ”ל המשטרה, ובמציאות מהעולם העסקי בו הוא פעיל כיום. בתמונה: משה קראדי שלישי מימין.

הפרזנטורים של מותג המשקפיים “קרולינה למקה ברלין” בר רפאלי ואסי עזר, מציגים את עדשות הראייה:PRO OPTI  – עדשות אופטיות מתקדמות בעלות תכונות המגנות מפני השתקפויות, שריטות וקרינת  UV. לצד משקפיים איכותיים מציעה קרולינה למקה, קולקציית משקפי ראייה עשירה ומגוונת ובה דגמים קלאסיים נצחיים לצד דגמים אופנתיים וטרנדיים המותג הבינלאומי מציע למכירה בכל עונה למעלה מ-320 דגמי שמש וראייה ב-100 נקודות מכירה, במרכזי הקניות המובילים בישראל ובסניפי הרשת בעולם: ספרד, לונדון, תאילנד, אוסטרליה, פנמה, מקסיקו וארה”ב. המותג, שנוסד לפני 8 שנים על ידי מעצבת המשקפיים הגרמנייה קרולינה למקה, מציג בדגמיו שילוב של אופנתיות, איכות ומחיר אטרקטיבי.

ג’ודי ניר מוזס נשיאת “עמותת חום” וניסים משעל, כמו כל שנה גם השנה, עורכים ערב גאלה השנתי ומרגש למען ילדים רעבים בישראל, עם יהודה פוליקר ולהקתו בהופעה מלאה, ועם להקת חימום “פרחי ירושלים”, כאשר כל הכנסותיו קודש למען הילדים המטופלים בעמותה. האירוע יתקיים ביום שני 4.11.19 בשעה 19:30 בהאנגר 11 בנמל תל אביב.

גם השנה התקיים בחול המועד סוכות יריד “יוצרים מהלב למען הקהילה”, בחסות מזרחי טפחות, והפעם לראשונה בנמל תל אביב. ביריד הציגו את מוצריהן ואת שירותיהן ,כ-30 עמותות המעסיקות אוכלוסיות עם מוגבלות, והקהל הרחב שהגיע למתחם הנמ , נחשף לפעילותן של העמותות, נהנה ממופעי מתנדבים ורכש את מוצריהן. תמר סאפר מנהלת אגף פיתוח ארגוני בבנק, ועו”ד דן מנשה מנכ”ל נמל ת”א הגיעו ליריד, הסתובבו בין דוכני העמותות, ואף הם רכשו מתנות חג עם “ערך מוסף”. סאפר ציינה: “כל ההכנסות מהמכירות ביריד הן קודש לפעילות העמותות. אנחנו בבנק מזרחי טפחות גאים לקיים זו השנה התשיעית את המפעל החשוב הזה, שהוא רק חלק מהפעילות השוטפת שלנו במהלך השנה עם עשרות עמותות מרחבי הארץ”. בתמונה: תמר סאפר מנהלת אגף פיתוח ארגוני בבנק מזרחי, ועו”ד דן מנשה מנכ”ל נמל ת”א.

השבוע בוושינגטון, המכון להנדסה רפואית ומדע באוניברסיטת MIT העניק פרס מיוחד לד”ר יהודית ריכטר, מייסדת ומנכ”לית חברת “מדינול” ד”ר ריכטר, קיבלה את הפרס על פריצת הדרך שחוללה בחיבור צעירים פלסטינים, ירדנים וישראלים. הענקת הפרס נערכה בוושינגטון במעמד הנשיא הרפובליקני לשעבר ג’ורג’ וו. בוש, והנשיא הדמוקרטי לשעבר ביל קלינטון. תכנית “ניר – ביה”ס של הלב” מתקיימת ע”י ד”ר ריכטר במשך 20 שנה, ומפגישה תלמידי תיכון מצטיינים פלסטינים, ירדנים וישראלים המתעניינים בחקר הלב. באירוע נטלו חלק גם גורמי ממשל אמריקאים בכירים, מדענים מהאוניברסיטאות המובילות בעולם ואנשי עסקים מהשורה הראשונה. ישראל יוצגה על ידי אהוד ברק, ציפי לבני, יולי תמיר, יו”ר בנק לאומי, ד”ר סאמר חאג’ יחיא ופרופ’ יעקב פרנקל בין השאר. נשיא המכון ב-MIT, פרופ’ אלעזר אדלמן, ציין כי “בפועלה למען שלום והבנה יהודית ריכטר מקרבת בין קהילות ועמים”. בתמונה: פזית ירון מינקובסקי עם בעלה ירון מינקובסקי, שהיה אחראי על עיצוב בגדיה של ד”ר יהודית ריכטר לביקורה בארה”ב, ומעצב השיער הישראלי שוקי זיקרי, המתגורר בניו יורק, והוזמן על ידי ריכטר לוושינגטון.

ניר דבורי הכתב הצבאי של חדשות 12, הצפין בימי החג עם משפחתו וקבוצה של חמש משפחות חברים, איתם הוא ומשפחתו נוהגים לטייל לאורכה ורוחבה של המדינה. הפעם בחר צוות דבורי, יעד מיוחד ביותר: חוות גידול פטריות  “מרינה” במושב חוסן בגליל המערבי.  רוני סופר סמנכ”ל השיווק של מרינה, ערך לקבוצה סיור מודרך בחווה, כולל קטיף עצמי, והסברים על גידול הפטריות. בתמונה: צוות דבורי במרינה פטריות הגליל.

אוה לנסקה הינה בימאית יהודיה ועטורת פרסים ממוצא רוסי, המתגוררת ויוצרת בלונדון. אנסקה שכבר קטפה את פרס הסרט הקצר בקאן על סרט הביכורים שלה, פעילה לטובת ישראל ואף נמנית עם תורמים לגופים שונים בארץ, ולארגונים יהודיים בחו”ל, ומוכרת היטב בקהילה היהודית בלונדון. מזה שנים לנסקה מגיעה לישראל בכל קיץ ובחגים. בשבוע שעבר היא השתתפה בפרימיירה לסרט  “ההיסטוריה האישית של דיוויד קופרפילד”, בפסטיבל הסרטים ה-63 בלונדון, שם פגשה את דב פאטל (Dev Patel), השחקן שהתפרסם בעקבות תפקידו הראשי בסרט זוכה 8 פרסי אוסקר “נער החידות ממומביי”, אותו מיהרה להזמין לביקור בארץ. סרטה הקצר החדש “דג צרפתי קטן” אף הוגש לפסטיבלים הגדולים, בהם פסטיבל סאנדנס .

עוד מאירוע טוני רובינס בישראל, שנערך בהיכל מנורה בת”א: אולמן, המנטור הידוע, נתן את הרצאת הפתיחה לפני ההרצאה המרכזית של רובינס, ומלי לוי ושמעון גרשון המתייעצים עם המנטור לעיתים תכופות ומשתתפים בסדנאות שלו, קפצו אל מאחורי הקלעים לומר לו שהרצאתו היה מושלמת.

שחקני קבוצת הכדורגל מכבי פ”ת, המאמנים והנהלה, הגיעו אחרי יום כיפור להתארח במלון “קיבוץ לביא”, לקראת משחק מול הפועל עפולה. שלום אשכנזי מנכ”ל המלון אירח את השחקנים ושוחח ארוכות עם המאמן גיא לוזון והשחקנים אף סייעו בעבודת קישוט הסוכה. המנוחה ומצוות הקמת הסוכה, עזרו כנראה לקבוצה לנצח את הפועל עפולה, וכך התמקמו במקום ה-1 בליגת הלאומית. בתמונה: המאמן גיא לוזון עם ילדיו של מנכ”ל המלון, שלום אשכנזי.

חברת “טבע נאות” יצרנית נעלי הנוחות מקיבוץ נאות מרדכי, הפעילה מאוד בתחום התרומה לקהילה, תרמה לאחרונה 600 זוגות סנדלים ומגפי גשם לתושבים באיי הבהאמס, שנפגעו מסופת ה”הוריקן דוריאן”, אשר פגעה קשות באיים במשך 68 שעות, בין התאריכים ה-1 לספטמבר ל- 3 בספטמבר. סטיב לקס בעלי חברת טבע נאות ציין שהנעלים נתרמו לתושבי האיים  שנפגעו קשות מהסופה, ונשארו ללא בתים וחפצים חיוניים. בצילום: ארי לוי, מנהל מכירות טבע נאות בארה”ב, בחלוקת הנעליים באיי הבהאמס.

במתחם “מיני ישראל” בנוכחות כ-300 איש, התקיים ערב של עמותת “לא לאלימות”, הפועלת בקרב בני נוער מכל המגזרים, במטרה למגר את האלימות התקיים, וזאת ביוזמתו של מנכ”ל מיני ישראל אייל מדני. נכחו השר זאב אלקין, שקיבל אזרחות של כבוד ב”מיני ישראל”, האלוף דני יתום, עו”ד ציון אמיר, יו”ר לשכת עורכי הדין אבי חימי, ח”כ גדי יברקן, עו”ד ששי גז, ראשי עיריות ומועצות של כפר קאסם, טייבה, מודיעין, הסטנדאפיסט ננסי ברנדס, הזמר אביהו מדינה, כוכבת הילדים “נתי, הגעתי, הופעתי” ועוד. אל מול “מיני מגדלי עזריאלי”, הופיעו ילדי “פרחי ירושלים”, ועזרו לאחד לערב אחד, בין ראש הערים והמועצות מהמגזר היהודי והערבי כאחד. מימין לשמאל: חבר הכנסת גדי יברקן, השר זאב אלקין, עורך הדין ציון אמיר, מנכ”ל מיני ישראל אייל מדני ויו”ר לשכת עורכי הדין אבי חימי.

חברת MOVIELAND מקבוצת “שורה 9 החזקות”, השיקה מתחם קולנוע חדש בקניון עזריאלי חיפה הכולל שבעה אולמות, בהשקעה של 20 מיליון שקלים. לאירוע הגיעו אנשי עסקים, וסלבריטאים חיפאים – שנהנו מהפרמיירה הבינלאומית של הסרט “ג’ארהד 4 – חוק השבות” בהפקת יוניברסל. בפרימיירה העולמית השתתפו נציגי חברת יוניברסל, הבעלים של חברת ההפקות U.F.O מר פיליפ רות, המפיק המשותף מר עוזי ברזילי מפיק משותף ואיש שב”כ לשעבר, אפי ליפשיץ מנכ”ל רשת מובילנד, עופר שביט מנכ”ל קניון עזריאלי חיפה, ארנון תורן מנכ”ל קניוני עזריאלי, ראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב, פרשן הספורט אלי גוטמן ורבים אחרים. עוד נכחו באירוע נציגים מתוך הקאסט הישראלי של הסרט שכולל את:עמוס תמם, צחי הלוי, לירון לבו, יעל איתן, עופר שכטר ושנטי אשנטי. בתמונה מימין לשמאל: עופר שביט מנכ”ל קניון עזריאלי חיפה, אפי ליפשיץ מנכ”ל מובילנד חיפה, השחקנית שנטי השנטי, יורי צ’רטריפסק מפיק משותף, יעל איתן ולירון לבו.

קבוצת חמת המתמחה בייצור, שיווק וייצוא של מגוון מוצרים מעוצבים לחדרי אמבטיה ומטבחים נרתמה למען המיזם החברתי SocialEyes הפועל לקידום אוכלוסיות מוחלשות בכל רחבי הארץ, במטרה לעזור בשיפוץ בתים לנזקקים. קבוצת חמת תרמה את כל הכלים הסניטריים לשיפוץ כמו ברזים, כיורים ואסלות. בתמונה : גלי אורון בן חיים סמנכ”ל השיווק והמכירות של חברת חמת, ורועי ברגמן מנכ”ל חמת.

חברת ההסעדה עידית, מקבוצת מלונות דן, זכיינית ההסעדה בכל מתקני רפאל, החלה במרץ האחרון בשיתוף פעולה עם ארגון ‘לקט-ישראל’, בפרויקט להצלת ארוחות ממטבחי רפאל. חברת עידית ומחלקת ההסעדה ברפאל מאכילים מידי יום כ-8,000 עובדים במתקני רפאל ברחבי הארץ. במרץ האחרון, בוצעה ההתקשרות בין חברת עידית ועמותת לקט-ישראל, במהלכה הוחלט על שיתוף פעולה בנושא הצלת מזון ממתקני רפאל בצפון. ‘לקט-ישראל’ שמחו על היזומה ואף פתחו מטבח קדמי במיוחד בקרית-אתא, עבור אריזה ושילוח של הארוחות המתקבלות מידי יום מחברת עידית, אשר אורזת ושולחת אותן ממטבחי רפאל. מאז מרץ 2019 לקט ישראל וקייטרינג עידית ברפאל אספו כ-44,700 ארוחות המועברות למשפחות נזקקות, להוסטלים, מרכזי גמילה, בתי-תמחוי, מועדוני קשישים ומוסדות נוספים ברחבי הצפון. במהלך חודש ספטמבר הוחלט להרחיב את הפעילות גם למתקני רפאל נוספים ובכך להוסיף כ-2,000 ארוחות מידי חודש, ולהרחיב את מעגל הנזקקים שיוכלו ליהנות מהאוכל החם והטרי. בטקס חגיגי לציון הרחבת הפעילות, השתתפו סמנכ”ל רגולציה מנהל ותקשורת ברפאל עמית צימר, מנכ”ל עידית מר רן כצמן ויו”ר לקט ישראל ג’וזף גיטלר. משמאל לימין: עמית צימר, דובב וייס, רן כצמן וגו’זף גיטלר.

ליימן שליסל, בשיתוף פעולה עם קניון עזריאלי בתל אביב, משיקים חנות קונספט ייחודית למותג מנטוס, עם מגלשת האקסטרים הארוכה ביותר שנבנתה אי פעם בתוך הקניון, ותהיה פתוחה לקהל הרחב עד סוף החודש. אמיר מצא, מנהל תחום הסוכריות והמסטיקים בליימן שליסל ואופיר אורן, מנכ”ל קניון עזריאלי תל אביב שמחים שהישראלים הינם הראשונים בעולם הגולשים במגלשת האקסטרים של מנטוס והראשונים לבקר בחנות המותג בה יוצעו אך ורק סוכריות במשקל.

ביום שישי האחרון הגיעו אלפים לסניף ‘צומת ספרים’ שבדיזנגוף סנטר, על מנת לממש את החלום ולקבל חתימה עם הקדשה אישית מסופר המד”ב והפנטזיה האמריקאי ברנדון סנדרסון, שהגיע במיוחד ארצה, על מנת להשתתף בפסטיבל אייקון, פסטיבל חובבים שנתי למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים שנערך בת”א.סנדרסון נודע בעיקר בזכות סיום סדרת הפנטזיה “מחזור כישור הזמן” של הסופר רוברט ג’ורדן וסדרת ספריו “הערפילאים”. הסופר חתם על כ-1,500 ספרים בעברית ובאנגלית\ שנמכרו במהלך האירוע. המעריצים שאלו שאלות, הצטלמו וקיבלו חתימה עם הקדשה אישית מהסופר.

בשבוע שעבר התארחו בתוכנית הטלביזיה של גלית ואילנית, משפחת מוזיקאים ידועים שכולנו אוהבים מזה שנים: יזהר כהן עם אחיו חופני ואחותו ורדינה כהן, לצד הדור השני: המוזיקאי קשת הבן של ורדינה, ואליה הבת של יזהר, היחידה בחבורה שאינה מוזיקאית.

רונן ניסנבאום, מנכ”ל מלונות דן מכריז על סבב מינויים חדשים במלונות הרשת: מתן לרנר מונה למנכ”ל דן קיסריה ריזורט שהושק מחדש באפריל 2019. לרנר יחליף בתפקיד את רונית רונן אשר מונתה למנכ”לית מלון רות צפת. רונן תוביל את שדרוג מלון רות צפת והטמעת יסודות השירות והאיכות הנהוגים במלונות דן. רונן החליפה בתפקיד את טלי קדוש אשר מונתה למנכ”לית מלון דן בוטיק ירושלים. קדוש החליפה בתפקיד את בן ינובר, אשר מונה למנכ”ל מלון דן פנורמה ירושלים. ועטיה עשמאוי מונה למנכ”ל מלון המעיין נצרת.

 

תגובות

להשאיר תגובה