הממלכתיות של גנץ, היאוש של הערבי מכפר קאסם, קריאות ההצלה של מירי רגב והניצחון המזהיר של נתניהו. תמונות וקולות וסרטונים מיום הבחירות בגוש דן

ביום חגה של הדמוקרטיה הגעתי בשעת בוקר מוקדמת על בית ספר נופים בראש העין שם אמור להצביע הטוען לכתר ראשות הממשלה – בני גנץ שניסה כהרגלו בקודש לשמור על ממלכתיות לאורך כל הדרך מה שלא תמיד צלח בידיו, “אני שמח להעמיד את עצמי לטובת מדינת ישראל ושנצא לדרך חדשה ונכבד את הדמוקרטיה ואני קורא ליום שקט ומכובד לכולם” כך אמר לכתבים הרבים שחיכו לו בכניסה לקלפי מספר 3 . “אני למדתי על מידותיו הטובות של בני גנץ” סיפרה לי מאוחר יותר תמר בת 22 שלומדת בכיתה עם בנותיו של גנץ “אני כבר לא מתלבטת ויודעת היטב את הבחירה שלי” סיפרה כשהיא מתכוונת לבחור בגנץ. לאחר ההצבעה יצא גנץ לתומכיו שקיבלו אותו בחיבוקים וקול הלמות התופים “אני מודה לכל התומכים הרבים” סיפר להם נופף לשלום והמשיך בדרכו ליום בחירות מטיש כשהוא נע מקלפי לקלפי ומקושש עוד כמה קולות . בדרך הוא גם יעצור להגיש עזרה לנהג אופנוע שהחליק. גם מירי רגב שרת התרבות שהגיעה לקדנציה האחרונה לכותרות ולווא דווקא מהסיבות הנכונות גם היא מצביעה באותה הקלפי של גנץ והיא בהמשך לקמפיים הגוועלד שנתניהו פתח בו ביום הבחירות כאשר הוא מפציר באנשיו להצביע ולא להיות שאננים “שלטון הימין בסכנה” אמרה “זה חשש אמיתי ולא ספין” ובעניין הטענות של מפלגות הימין שאומרות שנתניהו ‘שותה’ את הקולות שלהם היא מגיבה “זה לא משנה עם הימין החדש יהיה 7 או 5 מנדטים חושב שהליכוד יהיה המפלגה הגדולה ביותר”.

בכפר קאסם נראה שקצת יותר שאננים. בחלק מן הקלפיות מוצבים רכבים של מג”ב ובכל קלפי יש שני רכזים “זה משהו שאין בדרך כלל” מתלונן עו”ד פריג’ עארף שהגיע להצביע “אני קורא לכל הערבים ללכת ולממש את זכות הבחירה שלהם” אמר בתגובה לסקרים שהראו על מיעוט מצביעים בקרב המגזר הערבי “זה נובע מיאוש ואיבוד תקווה” סיפר “אבל אנחנו פה בכפר קאסם מאמינים בשותפות”.

ערב בהיכל שלמה בתל אביב מתכנסים פעילי הליכוד כדי לחגוג הניצחון “נס גדול קרה לנו” סיפר השר אקוניס ואילו שר התחבורה ישראל כץ לא מוכן להתחייב שהם יילכו לממשלת אחדות “ראש הממשלה עלה בכוחו לימין יש רוב ולכן סביר שהוא ירכיב ממשלה וכולם יכבדו את תוצאות הדמוקרטיה”.

כשעלה קצת אחרי שתיים בלילה לנאום הניצחון אמר ביבי נתניהו: “לילה של ניצחון אדיר, הישג בלתי נתפס אני נרגש מאוד. זה לילה של ניצחון אדיר. אני מבקש מעומק לבי להודות לכולכם. אתם הבאתם הישג דמיוני. אני אומר לכם, הישג כביר – כמעט בלתי נתפס לפי המדגמים, גוש הימין ימשיך להנהיג את מדינת ישראל בארבע השנים הבאות”

נתניהו: “אני מתכוון לסיים את המלאכה במהרה במטרה להקים ממשלה לאומית יציבה. אני רוצה להבהיר – זאת תהיה ממשלת ימין, אבל אני מתכוון להיות ראש הממשלה של כל אזרחי ישראל, ימין ושמאל, יהודים ולא יהודים כאחד, כל אזרחי ישראל”

תגובות

להשאיר תגובה