בניית אב טיפוס וחשיבותה

בניית אב טיפוס הינה שלב חיוני ובסיסי בתהליך תכנון וייצור של מוצרים חדשים. על בנייה נכונה של אב טיפוס תוכלו לקרוא בכתבה הבאה

לאחר סיום שלבי עיצוב ותכנון ראשונים של מוצר יש לעבור לשלב של בניית אב טיפוס עבורו, המשמש לבחינת המוצר ושיפורו במידת הצורך, וכן לשם הצגתו בפני משקיעים וגורמים רלוונטיים אחרים. למעשה, אב טיפוס הינו חלק מהותי בפיתוחם של מוצרים וחשוב להשקיע בו ולבצע אותו על הצד הטוב ביותר, בעזרת חברה מקצועית. גישה זו תבטיח את קידום המיזם שלכם ותבטיח את הצלחת בניית המוצר הסופי.

הדמיה לא מחליפה אב טיפוס

בימינו תהליך פיתוח מוצר עובר משלב הרעיון והסקיצות לשלב הדמיה ממוחשבת בתלת מימד. מדובר בכלי מתקדם המאפשר להתרשם מהמוצר המתוכנן מזוויות והיבטים שונים. יחד עם זאת, יש הטועים לראות בשלב ההדמיה תחליף מספק לאב טיפוס, ובמטרה לחסוך בעלויות הפיתוח ובזמני הפרויקט מוותרים על פיתוחו של אב טיפוס. חשוב להבין כי מדובר בטעות קריטית שהמחיר שלה יתבטא בהליכי פיתוח יותר מתקדמים. הדמיה ממוחשבת, מדויקת וריאלית ככל שתהיה, היא בסופו של דבר אלמנט וירטואלי היכול להביא שורה ארוכה של רעיונות לכדי ביטוי. ואולם, במבחן המציאות בכלל לא בטוח שרעיונות אלו יעברו את הדרישות הפיזיות, והיא גם לא מעניקה את התחושות שמעביר אובייקט אמיתי.

כמו כן, אב טיפוס מאפשר לבחון בפועל את מאפייני ויכולות המוצר שפיתחתם, לזהות כשלים ובעיות שלא התגלו בשלב ההדמיה, ולבצע תיקונים ושיפורים נדרשים, עד קבלת דגם סופי של המוצר. לכן, אל תתפתו לקיצורי דרך ואל תחשבו שהדמיית תלת מימד יכולה להחליף את אב הטיפוס. נהפוך הוא, תפקידה של ההדמיה לספק מצע איכותי לפיתוח נכון ויעיל של אב הטיפוס.

תהליך ייצור של אב טיפוס

אב טיפוס ניתן לייצור בכמה שיטות וטכנולוגיות מתקדמות שלכל אחת מהן תכונות, יתרונות וחסרונות משלה. כך לדוגמא, האמצעים העכשוויים העיקריים לפיתוחו של אב טיפוס בדגש על מוצרים מפלסטיק:

  • עיבוד שבבי – מאפשר להגיע לרמת דיוק מאוד גבוהה של דגם מחומרי פלסטיק סופיים או מחומרים דומים. מצד שני, לעיתים שיטה זו לא מספקת דימוי מלא למוצר המוגמר וגם עלותה גבוהה ביותר.
  • הדפסת תלת מימד – עימה ניתן ליצור אב טיפוס ממגוון חומרים לרבות פלסטיק וחומרים דומים בעלות זולה יחסית. ואולם, לעיתים טכנולוגיה זו לא מספקת מענה איכותי מלא, בין היתר בכל הקשור למוצרים דקי דופן, וליכולת להגיע לרמות גבוהות של דיוק.
  • בניית אב טיפוס בתבנית ניסיונית – נחשבת לשיטה הטובה ביותר עבור מוצרים העשויים בהזרקת פלסטיק. בטכנולוגיה זו ניתן לקבל דגם שלם המציג את כל המאפיינים והתכונות של המוצר הסופי לרבות נפח, מידות, גוון, התאמה לאריזות ועוד, החיסרון הוא שזו שיטה יקרה יחסית.

הכתבה בחסות פלסטומולד המספקת שירותי פיתוח וייצור של תבניות להזרקת פלסטיק עבור מוצרים מורכבים, משלבי רעיון ראשונים לאב טיפוס ועד למוצר מוגמר. לקבלת עוד מידע והזמנת שירותים, צרו קשר עם החברה בטלפון 1-800-350-232.

תגובות

להשאיר תגובה