איזה צילום שיניים אתם צריכים?

נדרשים לצילומי שניים? כדאי שתבינו איזה צילום חיוני לכם, מה הם מאפייניו השונים והיכן כדאי לבצעו.

צילומי שיניים חיוניים עבור מגוון סוגי טיפולים לצרכי אבחון המצב העכשווי, כאשר בהתאם לממצאים תיקבע תוכנית טיפול. הצילומים משתנים במאפייניהם ובכמותם בהתאם לסוג הטיפול הנדרש, ומבצעים אותם במכונים מיוחדים המאושרים לכך, העומדים בכל דרישות התקן.

סוגים שונים של צילומי שניים

קיימים סוגים שונים של צילומי שיניים כאשר לכל אחד מהם מאפיינים ומטרות שונות. צילומים אלו המבוצעים על ידי טכנאים מוסמכים, כוללים:

  • צילום סיטי- צילומי CT מספקים תמונה תלת ממדית ממוקדת ומוחשית של השיניים והלסתות, לצד אפשרות של חיתוך הלסת והשיניים ברמת דיוק של מילימטר אחד. הצילומים נדרשים עבור מגוון סוגי טיפולים לרבות עקירות והשתלות שיניים, איתור גידולים ודלקות. 
  • צילום פנורמי-  צילום רנטגן המספק תמונה אחת מקיפה של מצב כל הפה, השיניים והלסתות. צילומים אלו נדרשים למגוון סוגי טיפולים לרבות עקירות, השתלות תותבות, יישור שניים ועוד.
  • צילומי נשך- סדרה של שתיים עד ארבע תמונות המיועדות לצילום מלתעות ושיניים טוחנות.
  • צילומי סטטוס- סדרה של כארבעה עשר צילומים בודדים המספקים תמונת מצב מלאה של מצב הפה, הלסת והשיניים. כמו כן ניתן לבצע צילום סטטוס מקביליות שהינו סדרה יותר מפורטת של צילומים עם כעשרים תמונות. 
  • צילומי אורתודונטיה- סדרת צילומים חיונית עבור הליכי יישור שיניים שכוללת צילום צפלומטרי, פנורמי וצילומי שניים ופנים דגיטליות.
  • צילום צפלומטרי- צילום המשמש אורתודנטים שמספק שיקוף של הלסתות, שיניים ורקמות רכות. הצילום מאפשר לבחון את הגולגולת מכמה כיוונים וכן לערוך ניתוח והדמיה של האזור.

שימו לב לתקן ALARA

יש לדעת כי הדור היותר מיושן של ציוד צילום שיניים אינו מסוגל להתמקד באזור מסוים בלסת. כפועל יוצא מכך יש צורך בצילום של כל הגולגולת ובחשיפת המטופל לרמה גבוהה ומיותרת של קרינה. בכדי לשפר את בריאות ובטיחות המטופלים משרד הבריאות בישראל החמיר את דרישות התקן בתחום והוסיף דרישה – תקן ALARA שכל מכוני הצילום מחויבים לעמוד בו. תקן זה דורש לעשות שימוש במכשירים חדישים הממוקדים באזור צילום, שיכוליפ להגיע אף לשן בודדת ובכך להפחית באופן ניכר רמות קרינה אליהן נחשפים המטופלים.

מכון צילומי שיניים מומלץ

צילומי שיניים חשוב לבצע במכון מומלץ שתחום זה הינו התמחותו העיקרית, המספק שירות מקצועי באמצעות ציוד מתקדם ותקני. בין מכוני צילום השיניים בולט מכון דנטל פוטו העושה  שימוש בציוד חדשני עם רמות נמוכות של קרינה עבור כל סוגי צילומי השיניים, לרבות צילומי סי.טי עם פענוח מהיר, אורתודנטי, פנורמי, צפלומטרי, סטטוס, סטטוס מקביליות ונשך.  הציוד של המכון עומד בכל דרישות התקן של הפיקוח למכשירי קרינה ומשרד הבריאות, לרבות תקן ALARA ותקני בריאות ובטיחות מחמירים של אירופה וארה”ב. 

במכון מקבלים מבוטחים של קופות חולים, משרד הביטחון וחברות הביטוח, וכל זאת עם שירות מקצועי, אדיב ויעיל ועבור מחירים הוגנים.

לעוד מידע אודות צילומי שיניים צרו קשר עם מכון דנטל פוטו בטלפון 03-7783733.

תגובות

להשאיר תגובה