גניקומסטיה הינה התפתחות חריגה של החזה בקרב גברים ונערים מתבגרים, והיא נחשבת לאחת מהתופעות המביכות והשכיחות ביותר. למעשה, מדובר בתופעה שמתקיימת אצל 30% עד 60% מהגברים והנערים, ובמידה ואתה מוטרד ומרגיש חוסר נוחות מכך שהחזה שלך נשי יותר לעומת האחרים, אזי חשוב שתדע שאינך בודד במערכה הזו.

גברים רבים מוטרדים מהגניקומסטיה ונמנעים מיצירת יחסים אינטימיים, מפעילות ספורטיבית או מכל סיטואציה שעלולה להוביל לחשיפת הגוף, אך נמנעים מהזכרתה ומעדיפים להשתיקה בשל המבוכה הרבה הכרוכה בכך.

ניתוח גניקומסטיה מיועד להקטנת החזה הגברי ועיצובו. תהליך ההחלמה הינו בדרך כלל מהיר וקל בהשוואה לשאר הניתוחים הפלסטיים, ומאפשר הגעה אל תוצאות מושלמות של מראה גברי המתהלך בראש זקוף ומורם ומשדר עוצמות וביטחון עצמי.

ד”ר נמרוד פרידמן מציין שניתן בדרך כלל לבצע את ניתוח הגניקומסטיה בכל גיל, אך מדגיש כי במקרים שבהם מדובר בבני נוער מתבגרים, אזי מומלץ להמתין כשנתיים עד שלוש שנים ולגשת אל הניתוח במצבים חריגים בלבד שבהם לא חל שיפור. ניתוח גניקומסטיה מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית ועשוי להימשך בין שעה לשעתיים בהתאם לאופי הבעיה. ההליך הניתוחי מורכב לרוב משאיבת שומן והסרתה של רקמת השד העודפת. במקרים מסוימים מסתכם הניתוח בשאיבת שומן בלבד, אך לעתים ייתכנו גם מקרים של חזה גדול ונפול במיוחד. בנסיבות הללו נהוג לפצל את הניתוח לשני שלבים נפרדים הנערכים בהפרש של שנה זה מזה, כשבניתוח הראשון נשאב השומן ובשני מסירים את העור העודף.

ניתוח גניקומסטיה דורש מקצועיות, מיומנות וניסיון, וככל שהרופא המנתח מיומן ומנוסה יותר, כך גם פוחת הסיכון לסיבוכים. הסיבוכים האופייניים לניתוחי הגניקומסטיה עלולים לכלול זיהום, פתיחת התפרים, נמק חלקי של הפטמה, וכן חוסר סימטריה ופגיעה בתחושה באזור הפטמות. תופעות הלוואי שמתקיימות בדרך כלל לאחר הניתוח כוללות כאב ואי נוחות, נפיחות, הגבלה בתנועה ושטפי דם תת עוריים.

תהליך ההתאוששות מלווה בכאבים מינימליים ואי נוחות הנמשכים בדרך כלל ימים ספורים. עם זאת, מדובר על פי רוב בכאבים נסבלים שניתן לשכך בעזרת טיפול תרופתי מתאים. ד”ר נמרוד פרידמן מציין כי ניתן ומומלץ לקום ולצאת מהמיטה כמספר שעות מסיום הניתוח, ומוסיף שהחזרה לשגרת החיים המלאה הינה אינדיבידואלית ותלויה בקצב החלמתו והרגשתו האישית של כל מטופל ומטופל.מרבית מהמטופלים שבים לאורח החיים הרגיל שלהם תוך פרק זמן של ימים ספורים, לרבות חזרה לעבודה, למעט פעילויות מאומצות במיוחד שמהן כדאי להימנע למשך מספר שבועות.

למידע נוסף ולפגישת ייעוץ עם ד”ר נמרוד פרידמן: 03-562-6464

גניקומסטריה - לפני
גניקומסטריה – לפני
גניקומסטריה- אחרי
גניקומסטריה- אחרי

תגובות

להשאיר תגובה