הבוקר הוציאה מאיה בוסקילה סינגל חדש לאויר העולם, אולי כנסיון נואש להראות שהיא עדיין מנסה להישאר על המפה המוזיקלית בלי יכולת הבנה בסיסית שהיא כבר מזמן לא. לא זמרת, לא מצליחה, בעיקר לא

למעשה, בוסקילה תקעה לעצמה את המסמר האחרון ברגליים כשיצאה למלחמה בתחנת הרדיו הכי גדולה במדינה שכמו כל שאר התחנות פשוט הפסיקה להשמיע אותה  מסיבה אחת פשוטה, בוסקילה כבר מזמן לא מייצרת להיטים שתופסים את האוזן.

רוצים דוגמא? מי מכם זוכר שיר של בוסקילה מהשנה האחרונה? אולי מהשניים האחרונות? אולי בכלל מהעשור האחרון? תנו לי לעזור לכם, אתם לא זוכרים כזה דבר, אתם יודעים למה? כי אין לה כזה, בוסקילה שאחראית ללהיטים בלתי נשכחים שיצאו אי אז בתחילת הקריירה שלה לפני יותר מעשור לא הצליחה מעולם לשחזר את ההצלחה של האלבום הראשון וכבר באלבום השני כולנו הבנו את המסר, קול גדול יש לה, אישיות לא נעימה יש גם יש, אבל יכולת לזהות להיטים פוטנציאלים אין, ופה בעיקר טמונה הבעיה שלה.

אתם יודעים מה, עזבו רדיו, הרי בשנים האחרונות אמצעי המדיה השתנו לחלוטין, יש עשרות תחנות רדיו, ערוצי טלויזיה ויש את הכוכב הכי גדול שממליך כוכבים, היו טיוב. נסו להיכנס לשירים האחרונים שלה ותראו את כמות הצפיות, שם אולי תבינו שבכדי להצליח מאיה לא באמת צריכה את גלגלצ, אלא את אהבת הקהל שניזונה מפה לאוזן וגם זה לא קורה.

מאיה בוסקילה היא בעיקר פרובלמטית, תשאלו את כל מי שניהל אותה, זה התחיל עם רוברטו שבעצם היה אחראי באופן ישיר להצלחה הגדולה שלה, הוא ידע לבחור לה שירים מצויינים ובעיקר עשה איתה עבודת ניהול מצויינת, עד שזה נגמר לה, אז היא עברה בסוג של “מכירה” לאבי גואטה שבעיקר החזיק בה כתחליף למקרה ששרית חדד, הטאלטנית שלו לא תוכל להופיע בטעות, ואחרי שנתיים היא שוב חיפשה לה ניהול אישי, אחרי שהתדפקה על דלתות של שלל מנהלים אישים, היא נחתה לבסוף אצל הסוכן רונן אור צרפתי, שניסה בכל כוחו להחזיק בה וליצור איתה הצלחה, זה לא עבד, בוסקילה שבתחילה החמיאה לצרפתי תחת כל עץ רענן המשיכה את האידיליה במשך כשנה ואז גם רבה איתו ומצאה את עצמה לבד. לגמרי לבד. כי אחרי הכל ככל הנראה רק עם עצמה היא באמת מסתדרת.

עכשיו היא חוזרת עם סינגל חדש ללחן של ירון כהן, אותו אחד שכתב לה בזמנו את “סיפור מכור” להיט ענקי, האם השניים יצליחו לשחזר את ההצלחה של אז? לא נראה לי, לא מדובר בלהיט, לא מדובר באותו קהל שאז לא ממש נחשף לזמרות אחרות ובעיקר לא מדובר בזמרת דגולה שמציעה משהו שלא שמענו קודם. סתם עוד שיר שמבסס על האיכות הקולית של בוסקילה שכמוה כבר שמענו הרבה פה ביום , אתמול, מחר.

בהודעה לעיתונות שצורפה לסינגל  נכתב: “מאיה בוסקילה נמצאת בעיצומה של תקופה פוריה במיוחד, סיבוב הופעות חורף מוצלח (כל ההופעות סולד אאוט), כוכבת מרכזית בהפקה הגדולה של “מרי לו”, ובמקביל מסיימת לעבוד על אלבומה החדש שעתיד לצאת בקרוב.” מה עומד במבחן המציאות? לא ברור, מה שבטוח שהמציאות של מאיה בוסקילה שונה לגמרי ממה שקורה שם בחוץ, אבל מצד שני, עדיף, ככה, אולי זה מה שיגרום לה להניח לנו. עדיף.

 

1 תגובה

להשאיר תגובה