“פילינג” הוא קילוף עור, הליך בו מסירים תאי עור מתים מהשכבה העליונה של העור, וחושפים את תאי העור הבריאים והצעירים יותר.

כשאת אומרת פילינג – למה את מתכוונת? קל בינוני או עמוק? יש הרבה סוגים. אז מה מסוכן? מה לא ידידותי לבעלי חיים? מה הכי יעיל ומתי? מה מתאים לכהות עור?  ונגלה מה הכי כדאי לנסות בבית !

פילינג יכול להתבצע במספר שיטות. סוגי חומרים ועוצמות מדויקות הם אשר יקבעו את אופן הטיפול בהתאם למצב העור, לסוגו וצבעו, בהתאם לאקלים ולתוצאות הרצויות.

דירוג  עוצמות הפילינג: קל, בינוני ועמוק.

הפילינגים כולם מחדשים, מנקים, משפרים את מרקם העור, מאירים, מטשטשים כתמי פיגמנטציה, מסירים תאי עור מתים, מחליקים גבשושיות שומן, נקבוביות פעורות, קמטוטים וצלקות- כעוצמת הפילינג כך גם נראה את התוצאה. פילינגים עדינים יותר, יעניקו גם תחושה של רענון, אבל הפילינגים האינטנסיביים יחזקו גם את טונוס השרירים.

ניתן לכוון את עוצמת הפילינג, וליצור קילופים עדינים אותם אני מכנה “קשקשת”, או לחלופין לבצע פעולה אינטנסיבית שתגרום לרקמות עמוקות יותר להתכלות ולנשור, פעולה המזכירה ממש את נשל הנחש- הפעולות האינטנסיביות הן הדבר הקרוב ביותר לתוצאת סכין המנתח.

תהליך ההבראה של העור מהקילוף, הוא הגורם לשינויים החיוביים במבנה הרקמות התת עוריות. הוא מחדש את סיבי הקולגן ההרוס, וגורם לצמיחה מחודשת של העור, ובכך מקבלים עור חדש נקי ורענן.

7917731006_8edcabf12d_z

נשל הנחש

בואו נדבר כעת על סוגי פילינג, נתחיל במכנים שעוצמתם מושפעת מרמות חיכוך שונות:

פילינג גרגירים: זהו הפילינג שהינו הכי מזוהה עם המושג “פילינג”, הכולל גרגרים סינטטיים או טבעיים. הוא יכול לגרום לקילופים שונים, בהתאם בעיקר לגודלם של הגרגירים. אם חשבתם ש”יותר גדול יותר חזק”- טעיתם. ככל שהגרגירים יהיו קטנים ומחוספסים יותר, כך יהיה החיכוך אינטנסיבי יותר, ויגרום לפציעה עמוקה יותר של הרקמות. לפעמים מוסיפים לפילינגים גם חומצות שיעצימו את הפעולה.

פילינג גומאז’: כשמו כן הוא- גומאז’ בצרפתית מתאר תנועת “מחיקה”. בזמן תנועת המחיקה, אנחנו למעשה משפשפים את העור ויוצרים זרימת דם טובה יותר ברקמות. בנוסף יוצרים חיכוך בגלגול ללא החלקה- חיכוך חזק, אשר יסיר בצורה יעילה ובאופן מיידי לכלוך וגבשושיות שומן בעור, גם בעור עבה וגס נוח לעבודה על אזורים נרחבים, לכן יתאים לניקוי הגב למשל.

פילינג יהלום: מכשיר חשמלי היוצר חיכוך בעוצמות שונות, ומפעיל גם באמצעות יניקה וואקום לשאיבת שומן ולכלוך מהעור. ניתן גם לווסת את העוצמה לפי הצורך.

עוצמות הפילינגים הבאים יהיו מושפעים מריכוזים שונים של החומרים:

פילינג אינזמטי: האנזימים מכרסמים את שכבת העור הראשונה בלבד, קרטין, שכבה העשויה תאים מתים מלאים בחלבונים המגנים על העור מפני חדירת מים, קרינהחוםחיידקים וכימיקלים רבים. לרוב זהו פילינג עדין שמתאים לכל סוגי העור אלא אם הוא משולב עם הפילינג הבא, המכיל חומצות אלפא הידרוקסיות. ישנם אינזימים נפלאים מהצומח אבל האנזימים החזקים יותר הם מהחי- שימו לב! הפילינג האינזמטי הנפוץ ביותר הינו מאנזים הנקרא פפסין ונמצא בקיבתם של בעלי חיים.

פילינג חומצות אלפא הידרוקסיות: המסה של הדבק הבין תאי, ניתן לשליטה על מספר שכבות עור, יוצר פעילות תת עורית חזקה ובכך מאפר לפעול בכמה מישורים. והוא לרוב מופק מחומצות של פירות וחלב.

פילינג ביולוגי: ממיס וחודר לשכבות עור רצויות לפי הצורך, ניתן בעזרתו ליצור פעילויות תת עוריות חזקות במיוחד כגון עבודה על טונוס השריר. כך ניתן ליצור מוליכות טובה ללחויות והזנה לעור. חומצה סליצילית וגופרית הן הדוגמאות הקלסיות ביותר.

פילינג כימי: פילינג כימי הינו טיפול הכרוך בשימוש בחומצות כימיות, כגון חומצת פנול וחומצת אצטט תלת כלורית. טיפולים אלו יוצרים כוויות בדרגות קלות, עד דרגה שתיים. חשוב לציין שאך ורק רופאים מוסמכים לבצע קילוף כימי.

למה לא כדאי לעשות פילינג בקיץ?

רוב הפילינגים יסירו את שכבת הקרטין הבנויה מתאים מתים שמגנים על עורינו. בנוסף, המלנוציט הוא סוג של תא הנמצא בשכבה התחתונה של האפידרמיס בעור. מלנוציטים מייצרים ומפרישים מלנין, פיגמנט הבולע קרינה באורכי גל קצרים, ומגן על הגוף מפניה. פילינג שיגיע לאפידרמיס, יפגע במלנוציט ובכך יפגע בהגנה הטבעית של העור, וישנה את צבע העור בריקמה, משמע יצור כתמים על העור. ניתן להתאים פילינגים גם לבעלי עור כהה, אם נמנעים מחומרים שעלולים לזלוג לאפידרמיס או לגרום שם לכוויה.

כחודשיים לפני פילינג בינוני או עמוק, כדאי לעשות בדיקות דם כדי שבזמן הבנייה והתחדשות הרקמות, יהיו את כל חומרי הבנייה במלאי, ואת כל הפועלים המוכנים להתחיל לעבוד במרץ. תזונה היא גורם קריטי המשפיע על עורנו. אמליץ בימים של תיקון ובניה מחדש של רקמות העור, להקפיד על תזונה עשירה בחומצות אמינו, שאחראיות לבניית חלבון איכותי ההכרחי לבניית הרקמה.

(DIY Do It Yourself)- פילינג יומי לניקוי וריענון

יש לי דרישות מפילינג יומי: הוא צריך להיות קל לשימוש, לא מלכלכך, לא מסיר את הקרטין המגן על עורי מפני נזקי שמש, לא מייבש כמרבית הפילינגים, ורצוי שגם לא יהיה יקר.

אז המנצח שלי הא: פפאיה

בפרי הפפאיה נמצא אנזים הנקרא פפאין, ובכך למעשה יוצר התחדשות וריכוך לעור. ניתן לחפוף את השיער עם הפפאיה, למרוח על עור הגוף וכמובן על עור הפנים. כל שעליך לעשות זה לחתוך חתיכה גסה מהפרי, ולהתמרח. המתינו ככל שתמתינו, מדקה ועד ללילה שלם, והסירו בשטיפה מרעננת במים קרירים.

למידע נוסף אפשר ליצור קשר דרך הפייסבוק: https://www.facebook.com/ramathasharoncosmetics/

או באתר: WWW.DanaAtias.co.il

 

3 הערות

להשאיר תגובה