ישנם מצבים מסוימים שבהם לא משנה כמה תתאמצו וכמה תשתדלו להיות המעצבים הבלעדיים של גופכם, עדיין תצטרכו להיעזר בניתוחים פלסטיים כדי להשיג את המטרה שאליה אתם שואפים להגיע. אז למה לא, בעצם? נכון, אין סיבה. סיפורה של ירדן משה (25) מראה לנו איך אפשר וכמה חשוב לא לוותר אף פעם על הרצונות שלנו, פשוט מפני שאנחנו יכולים להגשים אותם.   

ירדן משה גדלה בבת ים, וחוותה בילדותה קושי רב בשל משקל עודף שסבלה ממנו. “היה לי קשה מאוד. סבלתי מהתנכלויות בלתי פוסקות בבית הספר ובתיכון. עם השנים, כשגדלתי והשלתי 25 ק”ג ממשקלי,  הצלחתי להבין דבר משמעותי מאוד – לא משנה מה אנשים יגידו לך, אתה צריך לאהוב את עצמך, ואם משהו לא מתאים לך – יש דרכים רבות שבאמצעותן ניתן לשפר את מה שאתה לא אוהב, וזה כולל פעילות ספורטיבית וניתוחים אסתטיים שעוזרים לנו להגיע למראה שחלמנו עליו”.

מה גרם לך לבחור דווקא בניתוחים פלסטיים?

“התאמנתי חמש פעמים בשבוע באופן קבוע, ולאחר תקופה של כארבע שנים הרגשתי שאם אני רוצה באמת להיות שלמה עם עצמי, אני כנראה אצטרך לעבור שני ניתוחים פלסטיים: מתיחת בטן והרמת חזה. התחלתי להתעניין בנושא, וקבעתי לי פגישת ייעוץ ראשוני בכללית אסתטיקה. בפגישה ציינתי שאני רוצה לעבור את שני הניתוחים בו זמנית, אבל לאחר מחשבות והתחבטויות רבות, שיניתי את דעתי והחלטתי שלא לעשות זאת, אלא לעבור קודם ניתוח להרמת חזה בלבד. לאחר תקופה של שנה, הבנתי שלא אצליח לעצב את העור העודף באזור הבטן לבדי, לא משנה מה עשיתי בחדר הכושר – זה לא עבד. עור עודף הוא דבר שקשה מאוד להיפטר ממנו, ולכן העדפתי בסופו של דבר להיפגש עם ד”ר עומר וולף, מנתח פלסטי מצוין בכללית אסתטיקה תל אביב – רמת אביב. הפעם, ההחלטה על ניתוח למתיחת הבטן היתה מהירה בהרבה, לא היתה לי כל התלבטויות בנוגע לכך. הגעתי לייעוץ ולאחר חודש כבר קבעתי לי תור לניתוח. רציתי את זה מאוד”.

איך הניתוחים הפלסטיים שעשית השפיעו על חייך?

“הניתוחים השפיעו עליי בצורה משמעותית ביותר. תמיד חלמתי שתהיה לי בטן שטוחה, לא משנה אם אני שמנה או רזה, העיקר שתהיה לי בטן שטוחה. כל כך רציתי את זה, את החופש להסתובב בים בלי להתבייש, או בכלל ללכת עם בגדים מבלי שהבטן שבולטת החוצה תביך אותי. הדבר הכי חשוב הוא שכשאני מסתכלת על עצמי היום במראה, אני אוהבת מאוד את איך שאני נראית”.  

למי את ממליצה לפנות לעזרת הניתוחים הפלסטיים?

“אני חושבת שזה מיותר לעבור ניתוח שרוול (ניתוח לקיצור הקיבה), זאת מפני שאני באמת מאמינה שאפשר להגיע לתוצאות יפות מאוד גם עם עבודה עצמית לבד, ולהיעזר בניתוחים פלסטיים להשלמת התהליך כולו על מנת שניתן יהיה להגיע למראה הנחשק. ניתוחים אסתטיים, למעשה, משפרים ומלטשים את המראה שלנו, כמו אלה שאני בחרתי לעבור”.

לדברי ד”ר עומר וולף, רופא בכללית אסתטיקה: “ירדן המדהימה, היא דוגמה חיה לאישיות שידעה בדיוק מה היא רוצה, תכננה והשיגה את השינוי שקיוותה להשיג ועכשיו, היא טורפת את החיים בקצב ובקסם הייחודי שלה. שמחתי על ההזדמנות להכיר אותה – היא באמת אדם מעורר השראה”. עוד ציין כי: “יותר ויותר נשים וגברים כאחד, פונים לטיפולים וניתוחים פלסטיים כדי להרגיש בנוח עם הגוף שלהם ועם עצמם. הרפואה המודרנית מציעה מגוון ניתוחים ביניהם ניתוחי חזה – אשר עדיין מחזיקים בבכורה כמבוקשים ביותר, ניתוחי פנים – אשר צברו פופולריות במיוחד מאז תחילת עידן הסלפי והרשתות החברתיות וניתוחים לעיצוב הגוף – בין אם מדובר ברפיון או מצבורי שומן טבעיים שמופיעים עם הגיל או לאחר הריונות וניתן לסלקם במתיחת בטן סטנדרטית לבין אם מדובר בעודפי עור משמעותיים שמתפתחים לאחר ירידה דרמטית במשקל (כמו למשל ניתוחי קיצור קיבה) ומטופלים בשיטות מגוונות השייכות לקבוצת הניתוחים הפוסט בריאטריים – מתיחת ירכיים, מתיחת בטן נרחבת או היקפית וכיו״ב. מה שחשוב הוא להגיע לניתוח שלם עם ההחלטה ולבחור מנתח מיומן שיקפיד על ביצוע מדויק, שמירה על בטיחות המטופל, ליווי צמוד וזמינות עם תקשורת טובה גם לאחר הניתוח”.

 

תגובות

להשאיר תגובה