הוא הגשים את החלום האולטימטיבי: צבר יפה תואר, כוכב להקה צבאית, שלאחר ההצלחה הגדולה בישראל עם הלהיטים: "שושנת פלאים", "החבר הכי טוב בעולם שלי" ועוד, נסע לצרפת וכבש אותה בסערה, אבל אז, תאונת דרכים טרגית קטעה את ההצלחה, שינתה את חייו וגרמה לו להפוך לאחד המטפלים הרפואיים הבכירים בארץ ומחוצה לה. על המוסיקה? הוא אף פעם לא ויתר. מה עושה היום יוני נמרי?

יהונתן חיים נמרי נולד בקיבוץ אשדות יעקב המאוחד בשנת 1951. אביו, דווידקה נמרי, היה ממייסדי קיבוץ אשדות יעקב ,סגן מפקד הפלמ"ח ומפקד עליה ב' בים, באוויר וביבשה, וממקימי חומה ומגדל, ואמו דבורה הייתה פרופסור וד"ר לבלשנות אנגלית. אחיו הוא הצייר המוערך שאול נמרי. עוד מנעוריו נמשך נמרי למוסיקה ( את הגיטרה הראשונה נתן לו אפי נצר במתנה), ונהג לנגן ולשיר לחבר'ה.
10537807_432858033524189_3036195759530323371_n

את ניסיונו המקצועי הראשון, רכש כשהתקבל לצוות הווי פיקוד הדרכה ( והיה ממקימי הצוות), שם קיבל את הסולואים הראשונים: "חייל באפור" ו"כל מה שרציתי", שהפכו להיטי ענק ואת יוני לכוכב. בלהקה, הכיר את מי שתהפוך אישתו, רותי נבון, אחת מזמרות הנשמה הגדולות בישראל.
.
עם שחרורו מצה"ל, החל להופיע ולהקליט שירי סולו. התקליטון הראשון שהוציא, בשנת 1973, כלל את השירים "שושנת פלאים" ו"החבר הכי טוב בעולם שלי", שהפכו אותו למגה סטאר במובנים של אז. פניו של העלם הביישני ויפה התואר, בעל הקול המלטף, עיטרו את שערי המגזינים הפופולאריים, וצברו לו קהל מעריצים רב. במקביל לקריירה המוסיקלית, למד נמרי מלונאות ועסק אף בתחום זה ובמקביל סיים את לימודיו במכון וינגייט כמורה לחינוך גופני.

.
בשנת 1975 השתתף במופע "רסיסי לילה תלויים" משירי ביאליק וביצע לראשונה את "הכניסיני תחת כנפך" ו"קומי צאי". זמן קצר לאחר מכן, בשנת 1976, אמרגנו חיים סבן, הזמינו לצרפת להקליט שיר בצרפתית בשם בשם "אני רוצה רק אותך". יוני הקליט וחזר לישראל. כעבור שבועיים, קיבל טלפון בהול מחיים סבן לארוז מזוודה ולטוס לצרפת, כי השיר הפך ללהיט ענק וכיכב בצמרת המצעדים.

התקליטון מכר מעל 750 אלף עותקים תוך שבוע, והופעתו של יוני בטלויזיה הצרפתית בתכנית הפופולארית ביותר שברה את שיאי הרייטינג. ההצלחה הייתה מטאורית: קם מועדון מעריצים אשר מנה מעל 700 אלף איש, שומרי ראש הוצמדו לנמרי, שכן הוא לא יכל להסתובב ברחובות פריז מבלי להירדף ע"י גדוד מעריצות מאוהב, והוא אף היה מועמד לזמר השנה בצרפת. יוני היה אליל זמר.

יש לציין, כי על אף ההצלחה הזוהרת, יוני ענד בגאון לצווארו מגן דוד ותמיד דאג להבליט את ישראליותו, הן בהתנהגותו והן בדבריו.

.
בשנת 1980, לאחר שהוציא מספר תקליטונים מצליחים בצרפת, והקליט בלונדון אלבום באנגלית שנגנז בשם "אמזונס", בו ניגן בין השאר אריק קלפטון ( שנזדמן במקרה לאולפן) ועיבד דייב סטיוארט מהיורות מיקס , קפץ יוני בשנת 1981 לגיחה קצרה בישראל להקליט תקליטון הכלל בין השאר שיר דיסקו מודרני בשם "אחד מול אחד" ואף הופיע עימו ב"עוד להיט".
".
זמן קצר לאחר מכן, עם שובו לחו"ל, בשיא הצלחתו, עבר תאונת דרכים טרגית במהלכה איבד את אשתו ובנו ונפצע אנושות. יוני עבר שיקום ארוך, הנמשך שנים רבות, ובזמן השיקום פנה ללימודי הרפואה.
.
בשנת 1985 השתתף בסרט "קומפוט נעליים" , לצדו של יהודה ברקן, וביצע את השיר "שושנת פלאים". יוני נמרי אף הלחין את שיר הנושא לסרט – "התחלה חדשה".

בשנת 1989, הוציא את האלבום "שקט מעולם אחר", שכלל ביצועיו בעברית לשירי האלבום הגנוז "אמזונס" עם הפלייבקים המקוריים שהוקלטו באנגליה.אחד הנגנים באלבום היה לא אחר מאשר אריק קלפטון.
.
יוני נמרי כבר למעלה מ-25 שנה, מאז ועד היום, עוסק כמטפל בשיטתו הייחודית ברפואה שיקומית של עמוד השדרה , המשלבת רפואה מערבית- קונבנציונלית (כירופרקטיקה, פיזיותרפיה ) וטיפולים אלטרנטיביים ( שיאצו, דיקור, רפלקסולוגיה, הידרותרפיה, תזונה ופסיכולוגיה התנהגותית שיקומית ) .

כמו כן, הוא עם השנים צבר שם עולמי בתחום, ומרבה להתנדב כמטפל בדרך קבע בנכי צה"ל ובבתי החולים השונים.
.
עם זאת, יוני לא זנח את המוסיקה, בשנת 2011 הוציא את הסינגל "חוט שזור" ( שיר הנושא מתוך אלבום עתידי באותו השם ) ובשנת 2014 הוציא 2 סינגלים חדשים מתוך אלבום חדש עליו הוא עובד בימים אלה: "התחלה חדשה" (בביצועו) ו"שיר החרדל". השירים החדשים זכו להשמעות רבות ברדיו, והרעיון בו דוגל יוני הוא, כדבריו, להביא לידי ביטוי את הקשר הבלתי נפרד בין המוסיקה לרפואה אל הבמה.

בימים אלה הוציא נמרי שיר ראשון מאלבום חדש שיראה אור בקרוב – 'אחזי בי טוב', שיר רומנטי שהלחין נמרי למילותיה של נעמי ויינגרטן ועיבודו והפקתו המוסיקלית של בועז ליובין.

.

תגובות

להשאיר תגובה

*הכנס את הקוד בתמונה כדי לשלוח תגובה